Вперше в історії НДСЛ «Охматдит» відбулося вручення посвідчень та нагрудних знаків Почесного донора України


Квітень 15 / 2024

На подію до нашої лікарні завітали понад 40 донорів для першої черги вручень. Загалом до отримання посвідчень та нагрудних знаків оформили 91 донора.

Серед них частина військових, які не змогли прибути на захід, адже захищають нас на фронті. Також нагородили і співробітників Охматдиту – відзначили четверо людей.За законодавством України отримати відзнаки мають змогу тільки ті донори, які здали від 40 донацій цільної крові, від 40 доз тромбоконцентрату і більше 60 донацій плазми.

Чому донорство крові – це важливо?

Кожна третя людина хоча б раз у житті потребує трансфузії компонентів крові. Кожні декілька секунд по всьому світу хтось потребує переливання крові. З початком повномасштабної війни ще більше зросла необхідність в цьому у нашій країні – часто виникають потреби у масивних трансфузіях при значній крововтраті.

Центр служби крові Охматдиту забезпечує компонентами крові всю лікарню. У нашому медзакладі є багато відділень, де пацієнти потребують регулярних трансфузій.

Через те, що повноцінних замінників компонентів крові не існує, досі є велика потреба у донорстві крові.

Попри те, що трансфузії рятують життя інших людей, власний організм ніяк не страждає від донації та швидко відновлюється. Наприклад, протягом того самого дня відновлюється обʼєм циркулюючої крові, за 2-3 дні – електроліти, білок. Упродовж 5-6 днів – рівень тромбоцитів. Найдовше відновлюються еритроцити та запаси заліза – 4 та 6 тижнів відповідно.

Перед самою здачею крові донор проходить попередні етапи:

  • реєстрацію,
  • загальний аналіз крові
  • консультацію у лікаря.

Цікавим є такий факт. Іноземні дослідження показали, що люди які здавали цільну кров хоча б раз на пів року, мали менший ризик серцево-судинних та онкологічних захворювань. А за даними ВООЗ, донори крові живуть на 3 роки довше. Тож долучайтеся і ви до цієї корисної та важливої справи!

Дякуємо всім донорам за небайдужість, активність та порятунки життів! Ви наші герої!