26 березня у світі відзначається Всесвітній день боротьби з епілепсією – «Фіолетовий день». Епілепсія одне з найбільш частих неврологічних захворювань, що супроводжується судомними нападами.
Від 5 до 8 людей з кожної 1000 населення живуть з епілепсією.
У 2017 році Міжнародна протиепілептична ліга (МПЕЛ) оновила класифікацію епілепсій відповідно до основних наукових досягнень для відображення поглибленого розуміння епілепсій та механізмів їх розвитку. Класифікація епілепсій – визначально важливий інструмент для практикуючого лікаря, що актуальна, динамічно відображає зміни в підходах, а також надійна та прийнятна для всіх регіонів планети. Всі діти, підлітки та дорослі з наявністю епілептичного нападу мають бути оглянуті неврологом – це забезпечить точну та ранню діагностику і початок терапії відповідно до стандартів.
Відділення дитячої неврології НДСЛ «ОХМАТДИТ» надає високо спеціалізовану допомогу хворим на епілепсію. Маленькі пацієнти з судомами поступають саме до нас. Злагоджена високопрофесійна команда спеціалістів діагностує та підбирає найсучаснішу терапію навіть у самих важких випадках. Ми проводимо неврологічний огляд, електроенцефалографія (ЕЕГ) із стимуляційними пробами, нічний довготривалий відео-ЕЕГ моніторинг («золотий стандарт» діагностики), направляємо на генетичне тестування на епілептичну панель та на ПЕТ КТ, проводимо нейровізуалізацію (МРТ, КТ, ОФЕКТ), метаболічне обстеження, дослідження спинномозкової рідини, концентрацію протисудомних препаратів в крові, консультації суміжних спеціалістів тощо. Після детального обстеження лікар дитячий невролог підбирає протисудомну терапію у відповідності до класифікації Епілепсії та міжнародних стандартів лікування кожної окремої форми епілепсії. Ми діагностуємо та застосовуємо протисудомну терапію для епілептичних енцефалопатій, які супроводжуються специфічними клінічними проявами і важкістю стану пацієнтів (синдром Отахари, Коппола-Дулака, Веста, Драве, Дузе, Ленокса-Гасто, Ландау-Клефнера, Патрі, псевдо-Ленокса та ін.). Фармакорезистентні та структурні форми розглядає мультидисциплінарна команда лікарів.
Діти з епілепсією мають право на повноцінне життя, спілкування з своїми однолітками, отримувати освіту та розвивати свої здібності. Багато відомих людей страждали на цю хворобу, проте досягли значного успіху у своєму житті!