Всесвітній день боротьби з раком


Лютий 4 / 2020

4 лютого – Всесвітній день боротьби з раком (World Cancer Day), проголошений Міжнародним союзом з боротьби з онкологічними захворюваннями (International Union Against Cancer, UICC).

Всесвітній день боротьби проти раку – це єдина ініціатива, в рамках якої весь світ має усвідомити загрозу глобальної епідемії раку та об’єднатися в боротьбі з нею. Рак – одне із найстрашніших і згубних захворювань сучасної цивілізації. Це загальне позначення більш 100 хвороб, які можуть вражати будь-яку частину тіла. Іноді для позначення цих захворювань використовуються також такі терміни, як злоякісні пухлини або новоутворення. Характерною ознакою раку є швидке утворення аномальних клітин, що проростають за межі своїх звичайних кордонів, здатні проникати в прилеглі частини тіла і поширюватися в інші органи. Цей процес називається метастазом. Саме метастази є основною причиною смерті від раку. За даними онкологів, на початковій стадії практично всі пухлини піддаються терапії, причому в більшості випадків їх можна вилікувати хірургічним шляхом.

Раннє діагностування сприяє зниженню смертності від раку. Завдяки ранньому виявленню та лікуванню випадків захворювання в рамках програм раннього діагностування та скринінгу, шанси на одужання дуже високі! Програми скринінгу – це тести серед здорового населення для виявлення ознак раку або передракового стану. Саме вони дозволяють швидко направляти людей з такими ознаками на діагностування і лікування.

Тому не зволікайте з обстеженнями, регулярно звертайтесь до лікарів та проходьте огляд, адже найцінніше – це здоров’я! Ведіть здоровий спосіб життя, що включає повноцінний раціон та відмову від продуктів з барвниками, споживайте якісну питну воду та вітаміни, займайтеся спортом, регулярно бувайте на свіжому повітрі, бережіть душевний спокій. Не
захоплюйтесь засмагою, позбавляйтесь шкідливих звичок і залежностей (тютюнопаління, алкоголізму, наркоманії).

Сьогодні в арсеналі лікарів є всі сучасні технології для терапії онкологічних захворювань. Але щоб домогтися успіхів у лікуванні, пацієнту потрібно довіряти лікарю, не звертатися до шарлатанів, які спекулюють на його біді.
Пам’ятайте – рак не вирок: це хвороба, з якою можна впоратися, яку вміють лікувати!