Втратила зір на одне око: в Охматдиті рятують 6-річну Алісу з Херсона


Січень 26 / 2023

У Херсоні, під час обстрілу російськими снарядами житлового кварталу, постраждала родина — в дитячу кімнату їх квартири влучила ракета. Уламки засипали 5-річну Алісу та її маму Юлію. Дитина отримала чисельні поранення, зокрема обличчя та кінцівок, а у мами перелом ребер і лопатки. Батько зміг витягнути своїх рідних з-під завалів і передати швидкій. Декілька днів Алісу рятували в Херсоні, далі — перевели в НДСЛ «Охматдит».

Дитину доставили у лікарню в тяжкому стані та констатували обширну політравму: проникаюче поранення лівого ока та орбіти, внаслідок якого вона втратила зір на одне око, поранення вуха, множинні ураження всього тіла. У першій день поступлення в Охматдит дівчинка зустріла свій день народження — їй виповнилось 6 років.

Мама дівчинки спочатку лікувалась у Херсоні, тоді ж в обласну лікарню знову “прилетів” російський снаряд, він розірвався просто біля корпусу. Це дуже налякало жінку, вона вдруге пережила жах. Потім Юлія евакуювалась у Київ та продовжила лікування разом з донькою в Охматдиті.

Лікарі Охматдиту змогли зберегти око дівчинки як орган, але повернути його функції було неможливо. Дитина не бачить на ліве око, але протезування органу вона зараз не потребує. В Охматдиті дівчинці провели 7 хірургічних втручань. За здоров’я дитини боролася ціла команда спеціалістів: мікрохірурги, ортопеди, офтальмологи, отоларингологи, щелепно-лицьові хірурги, анестезіологи, психологи, неврологи, педіатри, нейрохірурги, реабілітологи, діагности, спеціалісти відділення Emergency

Лікування дитини ще не завершено. Втім її стан вже стабільний, а для повного відновлення потрібен час. Зараз дівчинка займається з психологом лікарні, до неї навідуються лікарняні клоуни, з дитиною працюють вихователі. Попри усі жахи, Аліса лишилася відкритою та життєрадісною дитиною. У перший день, коли дівчинка змогла вийти з лікарні та піти у своє нове тимчасове житло в Києві, її батьки відсвяткували її день народження, яке не змогли зустріти разом через трагедію.