Єва народилася з атрезією тонкої кишки – вродженою вадою розвитку кишечника


Серпень 6 / 2024

Діагноз був встановлений ще під час вагітності мами і в подальшому даний випадок був представлений на пренатальному консиліумі в Охматдиті. Тож одразу батьків дівчинки детально проінформували про діагноз, можливі наслідки та варіанти лікування вади після народження.

Від липня 2021 року в НДСЛ «Охматдит» запрацював пренатальний консиліум, до складу якого входять різні спеціалісти Охматдиту. Мета консиліуму — розбирати важкі випадки патологій, надавати максимальну доступну інформацію майбутнім батькам про варіанти хірургічних корекцій вроджених вад та подальше лікування. Комісія консиліуму забезпечує повний супровід вагітної від постановки діагнозу і до виписки зі стаціонару.

У першу добу після народження маленьку Єву перевезли з пологового будинку до Охматдиту. І вже на другий день життя їй підтвердили діагноз – атрезія тонкої кишки та провели операцію. В післяопераційному періоді дитина отримувала лікування у відділеннях реанімації новонароджених та хірургії новонароджених.«Під час операції у дитини діагноз атрезії тонкої кишки був підтверджений, тобто кишечник був розʼєднаний , однак один з кінців кишки сформував заворот та перфорацію. Тому цей випадок був ще ускладнений внутрішньоутробним перитонітом. Операція закінчилася виведенням кінцевої ілеостоми», – пояснює Ігор Шульжик, лікар-хірург дитячий відділення хірургії новонароджених.

Операція пройшла успішно. Поступово Єву перевели на ентеральне харчування. А через місяць дитина вже була виписана зі стаціонару.

Тепер Єва поступила до Охматдиту вже на наступний етап лікування – на зняття ілеостоми, відновлення прохідності кишечника.

«Я б дуже хотіла, аби всі дітки, у яких є подібна проблема, лікувалися саме в Охматдиті. Адже тут працюють медики, які роблять все дуже професійно та швидко. Нас супроводжували ще з періоду вагітності, а після народження Єви ми одразу знали, що на нас чекає. Це дуже важливо та допомогло заспокоїтися», – говорить Оксана, мама дитини.

Єва знаходиться на шляху до повного одужання та вже незабаром повернеться додому. Бажаємо дівчинці зростати щасливою та усміхненою!

Дякуємо спеціалістам Охматдиту, які щодня роблять усе можливе, аби українські дітки були здоровими.