Дівчинка постійно кашляла та задихалась: лікарі Охматдиту вилучили 4-сантиметрову ложечку з дихальних шляхів пацієнтки


Серпень 9 / 2023

6-річна Яна ще в березні почала скаржитися на важке дихання та сильний кашель. Тоді батьки дівчинки звернулися до лікарні, де їй поставили діагноз – обструктивний бронхіт. Проте попри старанне лікування, стан дитини не покращувався. Тому Яну направили на дообстеження в Охматдит.

При обстеженні в НДСЛ «Охматдит» лікарі виявили стороннє тіло в дихальних шляхах Яни. Як виявилось потім, це була пластикова ложечка 4 сантиметри завдовжки.

«Нетиповим було розміщення ложечки в лівому бронху. Адже майже завжди сторонні предмети потрапляють у правий бік. Також здивувало те, що дівчинці 6 років, – зазвичай подібні випадки трапляються з дітками віком до 3 років», – розповідає Сергій Руденко, завідувач педіатричного відділення Охматдиту.

Після успішного видалення ложечки спеціалістами лікарні, стан Яни покращився та все обійшлося без серйозних ускладнень.

Проблема потрапляння сторонніх тіл в організми дітей є дуже поширеною. Часто різні предмети знаходять у гортані, трахеї чи бронхах пацієнта. Зазвичай це супроводжується сильним кашлем, появою задишки, посинінням губ, інколи зупинкою дихання та втратою свідомості. А сторонніми тілами дихальних шляхів можуть бути найрізноманітніші предмети, навіть маленький шматочок горіха та лусочка насіння.

Батьки, будьте пильними та бережіть своїх діток. У разі поганого самопочуття дитини, обов’язково та вчасно звертайтеся за медичною допомогою.