Зустріч пацієнта Охматдиту з Президентом України!


Грудень 31 / 2021

У переддень Нового року до Офісу президента поспішав важливий гість. Це пацієнт Охматдиту Василь Ковач. Проте давайте повернемося назад у часі, на початок 2021 року. Тоді 17-річному Василю довелося нелегко: у хлопця виявили рак крові.

За кілька місяців стало гірше: гостра лімфобластна лейкемія розігралась не на жарт. Наприкінці липня в Охматдиті Василеві зробили трансплантацію кісткового мозку. Це був єдиний шанс на порятунок. Донором стала 8-річна сестра хлопця. Нашому пацієнтові пощастило: хвороба відступила.

Зараз хлопець продовжує лікування, але вже амбулаторно. Залишилася невиконаною лиш одна мрія — Василь мріяв зустрітись та зробити фото з Володимиром Зеленським, коли поборе рак. Нема нічого неможливого для нашої команди, коли йдеться про мрії дітей. Тому така очікувана зустріч відбулася. Разом з Василем до президента прийшла бабуся й завідувач відділення трансплантації кісткового мозку Охматдиту Oleksandr Lysytsia з дружиною Lesia Lysytsia, які з командою лікарів не лише лікують дітей, але і намагаються здійснювати їх мрії, об’єднуючи навколо себе небайдужих людей! Ось таке новорічне диво для Василя.

Президент також висловив побажання, щоб громадяни України охочіше ставали донорами кісткового мозку, щоб історій перемоги над важкою хворобою в нашій країні було більше. Насправді процедура донації мало чим відрізняється від звичайної здачі крові. Організм донора повністю відновлюється вже за 2 тижні, та його стовбурові клітини можуть дати шанс онкохворому на життя. В Україні лише 6 тисяч людей зареєстровані як потенційні донори кісткового мозку, а у всьому світі їх понад 32 мільйони! Стати потенційним донором кісткового мозку можна зареєструвавшись у системі Український реєстр донорів кісткового мозку.