10 днів реанімації за подарунок під ялинку


Січень 13 / 2022

Маленька Мілана всього лиш погралась з іграшкою старшої сестри. Але 1,5-річна крихітка та її батьки не знали, що конструктори-неокуби — справжня небезпека для дітей. Коли вони потрапляють в організм дитини, то через надзвичайну силу притягання пошкоджують внутрішні органи, подекуди — пробивають їх та утворюють дірки.

В Охматдиті з кожним роком постраждалих від неодимових магнітів дітей не меншає. Основне навантаження припадає на свята. За короткий період 2022 року лікарня побила свій рекорд: в одного з маленьких пацієнтів витягнули 32 кульки.

Мілана проковтнула менше — 7 кульок. І цього вистачило, щоб отримати серйозні проблеми. «Була ушкоджена кишка в 3 місцях — це дуже небезпечно для дитини», — пояснює завідувач відділення ургентної хірургії Охматдиту Олександр Олександрович Гришин. Потрапляючи всередину, кульки стискають стінки кишківника. І вже за декілька годин починається некроз тканин. Про їх потужність можемо говорити довго, та найкраще показав Олександр Олександрович: він за допомогою лиш 8 кульок тримає молоток вагою 400 грамів! В кабінеті хірурга — ціла колекція магнітів, які проковтнули його колишні пацієнти.

Врятувати дітей можна якщо витягнути кульки: спеціалісти дістають їх ендоскопічно або хірургічно.

В Україні діє заборона на продаж неодимових магнітів. Та він працює неефективно. Ми вкотре застерігаємо батьків: НЕ купуйте дітям такі «подарунки».

Подивіться історію Мілани в сюжеті ТСН та зробіть репост цього допису, щоб якомога більше людей дізналися про проблему.