14 листопада світ святкує Міжнародний день логопеда


Листопад 14 / 2020

Вітаємо наших чудових фахівців з професійним святом! Логопеди повертають дитині розкіш людського спілкування, дають їй можливість активно жити в суспільстві та нормально розвиватися.

Мовлення – це найважливіша психічна функція, яка притаманна лише людині. Мовленнєва діяльність формується та функціонує в тісному зв’язку з усією психікою дитини, з різними її процесами. Розлади мовлення, які виникають під впливом патогенних факторів, самостійно не зникають, вони потребують логопедичної корекції.

Логопедична допомога в нашій лікарні надається в комплексній єдності з лікувальною, профілактичною та корекційно – реабілітаційною роботою і є основною складовою реабілітаційно-логопедичного впливу у наших маленьких пацієнтів. Логопеди входять до мультидисциплінарної команди лікарні і працюють поряд з лікарями, психологами, фахівцями з соціальної роботи.Наші чудові фахівці – логопеди: Лопоха Ганна Борисівна; Черняк Ганна Ігорівна; Сиротенко Ірина Володимирівна; Бурдеєва Марина Анатоліївна; Карпенко Олена Миколаївна – це спеціалісти вищої категорії з багаторічним стажем, що крім корекції займаються всебічною оцінкою розвитку мовлення дитини, а також працюють з дітками, які мають порушення розвитку мовлення.

Логопеди консультують батьків на ранніх етапах мовленнєвого розвитку дитини в довербальний (0-12 місяців) та вербальний період (12-36 місяців) та надають логопедичну допомогу дітям від 0 до 18 років при дисфагії (порушенні ковтання, смоктання, жування) та дітям раннього віку на етапі формування мовлення (реабілітація втрачених мовленнєвих функцій після перенесених травм головного мозку, інсультів, інфекційних хвороб (афазія); при затримці мовного розвитку – відставанні розвитку мовлення від вікових норм; та ін.).

Логопеди радять батькам бути завжди уважними до своїх дітей. Постійно спілкуватися з ними, вчити дітей розмовляти чітко та вміти висловлювати свою думку. А головне – уважно слухати, якщо дитина щось розповідає та за необхідності своєчасно звернутися за консультацією до фахівця.