27 березня – Всесвітній день нефролога


Березень 27 / 2020

Вітаємо з професійним святом!

Захворювання нирок надзвичайно поширені – ті чи інші проблеми з нирками має приблизно кожен 10-й мешканець Землі. Нажаль, в багатьох випадках хвороба виникає досить швидко або проявляє себе на пізніх стадіях, коли виникає хронічна ниркова недостатність. Тоді єдиним методом порятунку є замісна ниркова терапія або трансплантація органу.

Відділення Інтенсивної та еферентної терапії гострих інтоксикацій та відділення Інтенсивної та еферентної терапії хронічних інтоксикацій НДСЛ «ОХМАТДИТ» надають спеціалізовану медичну допомогу дітям з використанням методів екстракорпоральної детоксикації з 80 років минулого строріччя.

Ідеологом та керівником відділення був та залишається профессор Шейман Борис Семенович. Відділення є прикладом праці мультидисциплінарних команд – анестезіологів, нефрологів, педіатрів та співробітників лабораторної служби. Одним з основних напрямків нашої діяльності є надання допомоги дітям з гострим та хронічним ураженням нирок, що потребують проведення методів замісної ниркової терапії – програмного перитоніального діалізу та програмного гемодіалізу.

Відділення інтенсивної терапії є першим відділенням в Україні, де проводиться замісна ниркова терапія дітям навіть з перших хвилин життя. Ми застосовуємо унікальні для України методики надання допомоги маленьким пацієнтам. Наші співробітники – високопрофесійні та віддані своїй справі спеціалісти. Тому надаємо консультативну допомогу в медичних закладах усієї України. Ми постійно удосконалюємся та впроваджуємо новітні технології.

Найчастіші симптоми, що свідчать про захворювання нирок – це набряки обличчя, нижніх кінцівок або усього тіла; підвищення артеріального тиску; біль у поперековому відділі спини, внизу живота; порушення сечовипускання; підвищення температури тіла тощо. Не зволікайте з обстеженням – зверніться до нефролога! Адже у багатьох випадках своєчасна діагностика та адекватне лікування дозволяють попередити хронізацію процесу та звести до мінімуму ускладнення. Бережіть себе і будьте здоровими!