Тренінг по FAST протоколу: тепер усі лікарі Охматдиту зможуть визначати крововилив у пацієнта за допомогою УЗД


Жовтень 11 / 2021

До Охматдиту часто поступають діти з тяжкими травмами, отриманими в результаті ДТП або падіння з висоти. У пацієнтів фіксуються травми грудної порожнини, закриті травми серця, закриті та відкриті травми живота. У таких випадках необхідно визначити наявність крововиливу у грудній і черевній порожнинах. Для цього в світі розробили та використовують ультразвуковий протокол FAST або The Focused Assessment with Sonography in Trauma.

Оцінити стан дитини та визначити подальшу лікувальну тактику необхідно якомога швидше. Це робиться за допомогою ультразвукової діагностики. На такий УЗД огляд у медиків є 40 секунд. Аби лікарі політравми могли робити це без допомоги спеціалістів ультразвукової діагностики, в Охматдиті запустили тренінги для усіх охочих медиків, котрі прагнуть опанувати швидкий протокол визначення наявності крововиливу. «Наразі ми отримали багато нових ультразвукових апаратів високої якості цього року випуску. Разом з цим ми підвищуємо рівень допомоги в лікарні. Отож ми хочемо, аби цим методом користувалися не тільки лікарі УЗД, а також і хірурги, реаніматологи, анестезіологи та ортопеди, які приймають політравми, першими їх бачать та оцінюють стан пацієнта. Для них це буде додатковим інструментом. Вони можуть самі проводити УЗД, що пришвидшить роботу», — каже Дарія Михайлівна Варивода Daria Varyvoda, лікарка ультразвукової діагностики.

Працюють медики з найсучаснішим обладнанням. УЗД-апарати в Охматдиті останнього року випуску, вони дозволяють точно визначити місце та кількість вільної рідини. Нові переносні апарати підвищують стандарти діагностики та сприяють удосконаленню роботи відділення УЗД.

Тренінги проводять у групі по 5 осіб декілька разів на тиждень. Долучитися до них можуть усі лікарі Охматдиту. Під час заняття медиків вчать налаштовувати УЗД-апарат, визначати наявність гематом та вільної рідини у порожнинах, також приділяють увагу складним випадкам. Кожен лікар під час заняття практикує навички на пацієнті та розбирає набір візуалізованих кейсів з прикладами крововиливу. Fast протокол відповідає міжнародним стандартам. Запровадження протоколу сприятиме вдосконаленню процесу приймання та лікування пацієнта з політравмою в Охматдиті.

Отримати практичні знання можна, заповнивши форму: