Проблема ретинопатії у дітей. Робоча зустріч


Вересень 18 / 2019

Проблема ретинопатії у дітей є надзвичайно актуальною для України. Ретинопатія передчасно народжених є провідною причиною розвитку сліпоти у дітей. Патологічні зміни зору, що виникають після народження, стають важливим фактором інвалідізації, низької якості життя самої дитини та її сім’ї. Щороку близько 2000 маленьких українців потерпають від цієї недуги і потребують лікування.

Завдяки співпраці кафедри неонатології НМАПО імені П.Л.Шупика з міжнародною лікарською організацією «Eye Samaritans International», в Україні з’явилася можливість проводити освітні заходи для лікарів та медичних сестер з питань сучасної діагностики, лікування та профілактики ретинопатії передчасно народжених дітей.

“Eye Samaritans International” – це корпорація, заснована в 2014 році в США з метою залучення коштів для організації боротьби з дитячою сліпотою внаслідок ретинопатії передчасно народжених в Україні та в країнах Східної Європи. Фонди отримуються в Сполучених Штатах та витрачаються на навчання, освіту та обладнання через семінари, стажування для лікарів та медичних сестер, навчання в Інтернеті та тісне співробітництво з лікарями та медичними сестрами в таких країнах, як Україна.

2-3 вересня 2019 року в НДСЛ «ОХМАТДИТ», на базі відділень інтенсивної терапії новонароджених та інтенсивного виходжування глибоко недоношених дітей відбулася робоча зустріч та навчання для неонатологів та медичних сестер цих відділень, організований та проведеним співробітниками кафедри неонатології та представниками «Eye Samaritans International»: неонатологом Шахідом Хуссейном, MD FRCPCH (Королівська університетська лікарня Хомертон, Лондон), та кваліфікованою медичною сестрою Джулі Фланаган, ВІТН (Манчестерський фонд NHS Trust, Манчестер), Великобританія.

Розглянуті та обговорені такі питання:

  1. Рівень надання допомоги новонародженим у ВІТН, та ВІВГНД (характеристика відділень, кількість і якість наявної дихальної апаратури, в т.ч. наявність СРАР, блендерів, обладнання для контролю кисню: кількість пульсоксиметрів, моніторів).
  2. Кількість лікарів у відділенні (педіатрів/неонатологів/дитячих анестезіологів), медичних сестер.
  3. Кількість передчасно народжених дітей за терміном гестації, частота виживання недоношених дітей
  4. Якість надання допомоги новонародженим (стабілізація) відразу після передчасних пологів.
  5. Використання сучасних перинатальних технологій (догляду за методом Кенгуру, шумо- та світлоізоляція).
  6. Доступність високоспеціалізованої консультативної допомоги.
  7. Катамнестичне спостереження передчасно народжених дітей після виписки: частота та кратність спостереження дитячими офтальмологами (частота діагностованої ретинопатії).
  8. Подальшу плідну співпрацю між організацією «Eye Samaritans International», кафедрою неонатології НМАПО імені П.Л.Шупика та лікарнею ОХМАТДИТ буде подовжено.