Структура відділення:
- відділення ендоскопії виконує діагностичні та інтервенційні езофагогастродуоденоскопії, колоноскопії, ентероскопії, бронхоскопії, ендоультрасонографію (ЕУС, ендо-УЗД), ендоскопічну ретроградну холангіопанкреатографію (ЕРХПГ), добовий Рh- імпеданс моніторинг;
- функціональний блок виконує електрокардіографію (ЕКГ), електроенцефалографію (ЕЕГ), реовазографію (РЕГ), спірографію (ФЗД), електронейроміографію (ЕНМГ), добовий моніторинг артеріального тиску.
Інформація про відділення:
- У відділенні виконується діагностика та мініінвазивне лікування хвороб шлунково-кишкового тракту та трахео-бронхіального дерева у дітей всіх вікових груп, включаючи пацієнтів раннього та молодшого віку, недоношених та новонароджених, які неможливо виконати в інших лікарнях країни;
- Відділення оснащене найсучаснішим експертним обладнанням Olympus (Japan) для діагностики експертного рівня та виконання складних мініінвазивних (без розрізів) ендоскопічних втручань. Є можливість запису відео та фото дослідження.
- Ендоскопічне обладнання проходить дезінфекцію високого рівня сучасними дезінфікуючими засобами в спеціалізованих автоматичних мийних машинах Olympus (Japan) та Choyang (South Korea).
- За роки роботи (понад 30 років) відділення має великий досвід з видалення сторонніх тіл шлунково-кишкового тракту та дихальних шляхів, лігування варикозно розширених вен стравоходу, балонних дилатацій стенозів шлунково-кишкового тракту та дихальних шляхів, видалення поліпів, зупинки кровотеч різного генезу тощо.
- Будь – яка діагностична або інтервенційна ендоскопія проводиться без болю і неприємних відчуттів. Знеболення здійснюється з використанням найсучаснішого обладнання і сучасних лікарських засобів під постійним контролем за всіма життєво важливими функціями організму. Огляд під наркозом дозволяє здійснювати повноцінне і якісне обстеження хворих. З пацієнтами працюють наші висококваліфіковані анестезіологи.
- Для надання ургентної ендоскопічної допомоги дітям організовані цілодобові чергування на дому ендоскопічної бригади.
- У відділенні працює висококваліфікований персонал з великим досвідом роботи.
- Лікарі відділення постійно вдосконалюють свій професійний рівень, відвідуючи та виступаючи з доповідями на наукових медичних конференціях симпозіумах, конгресах та з’їздах всеукраїнського та міжнародного значення, проводять наукові дослідження, публікуються в журналах, що цитуються в міжнародних науково-метричних базах (Scopus та Web of Science).
- На базі відділення було захищено дисертаційну роботу на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю «медицина».
- Лікарі відділення постійно вдосконалюються та проходять міжнародні навчання та стажування. Зокрема, проходили стажування та навчання в таких країнах, як Польща (Варшава), Австрія (Зальцбург), Португалія (Брага), Хорватія (Задар), Білорусь (Мінськ), Франція (Руан), Італія (Рим).
- Лікарі відділення є активними членами Всеукраїнської асоціації ендоскопістів, Української гастроентерологічної асоціації, European Society for Paediatric, Gastroenterology, Hepatology and Nutrition (ESPGHAN), The European Society of Gastrointestinal Endoscopy (ESGE), United European Gastroenterology (UEG), ГО «Товариство клінічних нейрофізіологів», European Pediatric Neurology Society (EPNS), American Clinical Neurophysiology Society (ACNS).
- На базі відділення проводять заняття зі студентами співробітники кафедр дитячої хірургії, анестезіології та інтенсивної терапії Національного медичного університету імені О.О. Богомольця та Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика. До консультацій та лікування пацієнтів долучений професорсько-викладацький склад кафедр.
- Разом з лікарями працюють досвідчені та чуйні медичні сестри, старанний молодший медперсонал, котрий забезпечує чистоту та комфорт у відділенні.
- Медичні сестри відділення постійно самовдосконалюються, приймають участь та виступають з доповідями на конференціях медичних сестер.
Перелік ендоскопічних обстежень та інтервенцій:
- Езофагогастродуоденоскопія (ЕГДС).
- Ілеоколоноскопія (ІКС).
- Ентероскопія однобалонна.
- Бронхоскопія (БС).
- Ендоскопічна ретроградна холангіопанкреатографія (ЕРХПГ).
- Ендоультрасонографія (ЕУС, ендо-УЗД).
- Взяття біопсії слизової шлунково-кишкового тракту (ШКТ) та дихальних шляхів для гістологічного та цитоморфологічного дослідження.
- Взяття браш-біопсії.
- Взяття біопсії слизової шлунку з метою морфологічної оцінки активності гастриту за системою OLGA/OLGIM і верифікації Helicobacter pylori інфекції.
- Взяття промивних вод ШКТ та дихальних шляхів для бактеріологічного дослідження.
- Хромоскопія.
- Введення лікарських засобів в слизову оболонку та порожнину ШКТ та трахео-бронхіального дерева.
- Проведення зондів для ентерального харчування у дванадцятипалу або голодну кишку.
- Інтубація трахеї за допомогою бронхоскопу при анкілозах щелепних суглобів та важких опіках щелепно-лицевої зони.
- Інтраопераційні ендоскопічні маніпуляції.
- Відмивання кристалів перманганату калію із стравоходу, шлунку та дихальних шляхів.
- Складна інтубація трахеї за допомогою бронхоскопу.
- Огляд через гастро-, єюно-, ілео- та трахеостому.
- Видалення сторонніх тіл ШКТ та дихальних шляхів.
- Зупинка кровотечі з виразок шлунку та дванадцятипалої кишки, з варикозно розширених вен стравоходу, шлунку та дванадцятипалої кишки, при судинних аномаліях різними методами (ін’єкційний метод, аргоноплазмова коагуляція, коаграспер, кліпування, ендоскопічне лігування, склерозування, електрокоагуляція).
- Абляція судинних аномалій слизової ШКТ.
- Ендоскопічне лігування та склеротерапія варикозно розширених вен стравоходу.
- Відновлення прохідності ШКТ, гортаноглотки та дихальних шляхів при стенозах (бужування, дилятації, діатермічне розсічення рубців).
- Стентування при стенозах шлунково-кишкового тракту, жовчних шляхів, дихальних шляхів.
- Видалення поліпів та папілом шлунково-кишкового тракту та дихальних шляхів.
- Ендоскопічна мембранотомія при мембранозній атрезії дванадцятипалої кишки.
- Ендоскопічна папілосфіктеротомія.
- Видалення конкрементів з жовчних шляхів.
- Перкутанна ендоскопічна гастростомія (ПЕГ).
- Добовий рН-імпеданс моніторинг.
Додаткова інформація: В нашому відділенні надається діагностична та лікувальна допомога дітям від 0 до 18 років безкоштовно.
Пацієнтам старше 18 років допомога надається на платній основі.
Контакти: м. Київ, вул. В’ячеслава Чорновола 28/1, Новий корпус, 1-й поверх, блок В, тел. (044) 2398867.