День ендокринолога і Всесвітній день боротьби з діабетом!


Листопад 14 / 2021

Сьогодні маємо чудову нагоду привітати ендокринологів Охматдиту — у світі відзначають День ендокринолога і Всесвітній день боротьби з діабетом!

Нещодавно відділення дитячої ендокринології лікарні святкувало своє 40-річчя.

У 1981 році відділення було відкрито в структурі НДСЛ «Охматдит» (колишня міська спеціалізована клінічна лікарня №14 м. Києва). З 1996 року команда відділення невтомно приймає пацієнтів від 0 до 18 років з практично усіма видами ендокринної патології. Щорічно у відділені проходять лікування близько 900 дітей з усіх куточків України. Завідувач відділення — Погадаєва Наталія Леонідівна.

Відділення дитячої ендокринології поліклініки Охматдиту на чолі з Владіміровою Наталією Іванівною надає консультативну допомогу, проводить лабораторні та інструментальні дослідження, скеровує на лікування у стаціонар лікарні. Команда спеціалістів поліклініки за 2020-й рік надало допомогу близько 3500 дітям

Робота ендокринолога нелегка й сповнена викликів. Понад 60% пацієнтів — це діти з цукровим діабетом. За останнє десятиріччя кількість хворих дітей віком до 6 років збільшилася втричі! Захворювання перетворюється на «неінфекційну пандемію». Тож наші ендокринологи опановують найновіші технології.

Так лікарі Охматдиту з 2006 року першими в Україні почали встановлювати інсулінові помпи дітям. За роки роботи наші спеціалісти встановили більш ніж 500 помп та навчили працювати з ними дітей та їх батьків. Кожен лікар відділення — сертифікований фахівець з помпової інсулінотерапії, а також досконально володіє навичками проведення постійного моніторингу глюкози. Крім того, лікарі надають консультативну допомогу своїм пацієнтам і після виписки із лікарні

В червні 2021 року відділення стаціонару переїхало у нове приміщення на території лікарні, що значно покращило умови перебування пацієнтів та співробітників відділення. Зараз відділення працює на 35 ліжок.

Ендокринологи працюють з чутливими темами: 80% усіх ендокринних захворювань — орфанні. Близько 75% пацієнтів відділення – це діти з інвалідністю. До відділення ендокринології надходять діти з патологіями статевого розвитку та статі. Саме тут до подібних проблем застосовують мультидисциплінарний підхід, також відділення є клінічною базою МОЗ України. Всім нашим ендокринологам доводиться виявляти неабияку чуйність, щоб створити доброзичливу та оптимістичну атмосферу. І маємо сказати: їм це вдається. У 2019 році колектив нагороджено відзнакою для медиків — медаллю «Знання, душу, серце — людям», лікарі та старша медична сестра — орденами матері та медалями «За милосердя та турботу»

Дорогі наші ендокринологи! Вашій працездатності можна тільки позаздрити, ми щиро пишаємося вашим невтомним потягом до знань, пильністю та турботою до кожного пацієнта. Зичимо вам міцного здоров’я та бажаємо нових професійних перемог!