В НДСЛ «ОХМАТДИТ» МОЗ України відбувся семінар-тренінг «Основи програмування та ведення пацієнтів з VNS»


Червень 26 / 2019

Семінар-тренінг є наступним послідовним етапом, необхідним у впровадженні нових технологій лікарнею при веденні пацієнтів з фармакорезистентними формами епілепсії (DRE).

Під час практичної частини був представлений алгоритм запуску, особливості програмування та режими настройки генератора при VNS терапії

Епілепсія у дітей є одним з найпоширеніших серйозних неврологічних захворювань, що має високий рівень передчасної смерті в порівнянні з загальним населенням, наприклад внаслідок раптової несподіваної смерті при епілепсії (SUDEP).

Приблизно 35% всіх епілепсій є фармакорезистентними до лікування.

Система VNS-терапії була затверджена в ЄС в 1994 році. Національний інститут здоров’я та клінічної досконалості (NICE) у клінічних настановах з лікування епілепсії рекомендує VNS терапії в якості допоміжної терапії при DRE у дітей, молодих людей і дорослих.

У дітей з DRE рання імплантація стимулятора блукаючого нерву призводить не тільки до зниження судом, зниження кількості та доз антиепілептичних препаратів, а й до значного поліпшення якості життя, результатів пізнання і задоволеності батьків в порівнянні з пізньою імплантацією. При застосуванні VNS терапії у більше ніж 50% випадків відбувається скорочення судом у 21-71% пацієнтів. При дослідженні довгострокових наслідків VNS терапії реальний ефект у зниженні судомних припадків спостеріється через 2-3 роки та контроль за судомами протягом подальших 10 років.

Під час практичної частини був представлений алгоритм запуску, особливості програмування та режими настройки генератора при VNS терапії.

Велика подяка сервісному інженеру UAB “Pro Medical Baltic” Arnis Slapelis та менеджеру Liva Nova Константину Руденку за можливість, організацію та проведення даної зустрічі.