Дитяче патологоанатомічне відділення


Дитяче патологоанатомічне вiддiлення з відділом імуногістохімічних досліджень є структурним пiдроздiлом Національної дитячої спеціалізованої лiкарнi «ОХМАТДИТ», розташовується в корпусі №15. З 1972 року  вiддiлення виконує функції централізованого дитячого патологоанатомічного вiддiлення в м. Києві: що забезпечує прижиттєву i посмертну діагностику захворювань, патологічних станів у дітей віком від 0 до 18 років та контроль якості надання медичної допомоги в закладах охорони здоров’я.

У вiддiленнi проводяться дослідження аутопсiйного та біопсійного матеріалів з ycix пологових будинків, дитячих лікарень м. Києва та приватних i відомчих пологових будинків (на основі договорів). Прижиттєве патогістологічне дослідження біопсійного i операційного матеріалів проводиться з метою уточнення та підтвердження клінічного діагнозу, встановлення діагнозу в клінічно неясних випадках, для визначення початкових стадій захворювання, розпізнання різних за формою та походженням запальних, гіперпластичних та передпухлинних процесів, оцінки динаміки патологічного процесу, радикальності оперативного втручання, ефективності лікувального процесу.

3 01 грудня 2017 року у вiддiленнi відкрито та функціонує iмуногiстохiмiчна лабораторія, яка проводить за кошти держави дослідження морфологічного матеріалу пацієнтам які проходять обстеження та лікування захворювань в НДСЛ «ОХМАТДИТ».  Метод імуногістохімічного дослідження відіграє важливу роль в діагностиці пухлин, пухлино подібних процесів дитячого віку. Вiддiлення дитячої патологічної анатомії з відділом імуногістохімічних досліджень оснащено сучасною новітньою медичною апаратурою яка дає можливість на високому, якісному рівні проводити гістологічні та імуногістохімічні дослідження. Фахівці нашого вiддiлення постійно підвищують свою кваліфікацію в Академії післядипломної освіти iм. Шупика П.Л. та за кордоном.

При виготовленні, дослiдженнi біопсійного операційного та аутопсiйного матеріалів в вiддiленнi використовується новітня, сучасна апаратура, застосовуються гістологічні, гістохімічні та  імуногістохімічні методи фарбування препаратів.

Лiкарi-патологоанатоми вiддiлення є висококваліфікованими фахівцями, що спеціалізуються на особливостях діагностики патологічних процесів дитячого віку.