Центр інфекційних захворювань “Клініка для лікування дітей, хворих на ВІЛ-інфекцію/ СНІД”


Центр інфекційних хвороб «Клініка для лікування дітей, хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД» був створений у 2007 році. Організатором та незмінним завідувачем Центру (2007-2016) була Заслужений лікар України С.В. Комар. Зараз Центр очолює лікар-інфекціоніст вищої категорії О.В. Солдатенкова.

Основними напрямками діяльності Центру є надання спеціалізованої висококваліфікованої амбулаторно-поліклінічної та стаціонарної медичної допомоги дітям з важким та стійким до стандартного лікування перебігом ВІЛ-інфекції/СНІДу з використанням сучасних методів лікування, з опортуністичними  хворобами (в т.ч., з коінфекцією ВІЛ/туберкульоз), ВІЛ-асоційованими станами та супутніми захворюваннями.

Структурні підрозділи Центру:

  • амбулаторно-поліклінічний
  • стаціонар на 20 ліжок
  • мобільна клініка
  • інформаційно – ресурсний навчальний центр ім. С.В. Комар.

Працівники Центру надають консультативну, організаційно-методичну допомогу фахівцям закладів охорони здоров’я з питань розробки та впровадження сучасних методів діагностики та лікування, етапності та наступності в лікуванні ВІЛ-інфекції/СНІДу у дітей.

Важливими аспектами діяльності центру є  своєчасне виявлення, діагностика та лікування туберкульозу, у тому числі мультирезистентного, у дітей; сучасна діагностика та лікування ко-інфекції ВІЛ/вірусні гепатити В та С у дітей; дослідження первинної  резистентності до препаратів АРТ; кардіо-васкулярні ризики та онко-гематологічні порушення у ВІЛ-інфікованих дітей.

Значна увага надається питанням соціального супроводу та психологічної допомоги ВІЛ-позитивним дітям та підліткам, впровадження сучасних моделей роботи з ВІЛ-інфікованими підлітками, формування та дотримання прихильності до лікування ВІЛ-інфікованих дітей з проблемних родин.

Працівники Центру здійснюють регулярні виїзди до регіонів з метою надання консультативно-лікувальної допомоги спеціалістам регіональних Центрів СНІДу.

Впровадження сімейного підходу дало змогу надавати інтегровані послуги не лише дітям, а й їх ВІЛ-інфікованим батькам.

Просвітницька діяльність інформаційно – ресурсний навчальний центр ім. С.В. Комар спрямована на підвищення рівня  кваліфікації не лише дитячих лікарів регіональних Центрів СНІДу, а й сприяє покращенню поінформованості про актуальні питання дитячої ВІЛ-інфекції, коінфекції ВІЛ/туберкульоз лікарів педіатричної мережі та сімейних лікарів.  

Показання для направлення до відділення

  • Діти з важким та стійким до стандартного лікування перебігом ВІЛ-інфекції/СНІДу.
  • Діти з резистентністю до антиретровірусної терапії
  • З метою диференційної діагностики опортуністичних інфекцій та сопутних захворювань.
  • ВІЛ-інфіковані матери, діти яких знаходяться на лікуванні у Центрі.