До Дня немовляти розкажемо вам про відділення хірургії новонароджених, недоношених та дітей раннього грудного віку Охматдиту


Травень 2 / 2023

Це єдине в Україні відділення, яке в умовах багатопрофільної лікарні надає висококваліфіковану хірургічну допомогу дітям від 0 до 3-х місяців, у тому числі новонародженим з екстремально низькою масою тіла (ELBW), з вадами розвитку органів та захворюваннями, що потребують невідкладної та планової хірургічної корекції.

Хірургія новонароджених – один з найскладніших розділів дитячої хірургії, оскільки оперативні втручання й реабілітація дітей у такому віці вимагають високої професійності й уважності.

Загалом на рік спеціалісти проводять близько 550 операцій, а найменший наш пацієнт важив 700 грамів.

Уже 36 років відділення надає допомогу новонародженим з різноманітними патологіями. Серед випадків – вади розвитку органів (легень, діафрагми, стравоходу, шлунка, кишківника, печінки, нирок, судин) та захворювання, що потребують хірургічної корекції (некротичний ентероколіт, опіки, пологова травма та її наслідки, важкі форми сепсису тощо); немовлята, яким операції в інших лікарнях були виконані з ускладненнями.

Щоб надати малюкам необхідне комплексне лікування та реабілітацію, було створено мультидисциплінану команду сумісно з іншими спеціалістами: реаніматологами, анестезіологами, неонатологами, неврологами та іншими фахівцями.

У процесі терапевтичної роботи розробляються нові способи виходжування немовлят, упроваджуються сучасні методи діагностики та лікування.

Завідувачкою відділення є Максакова Ірина Сергіївна, яка самовіддано очолює це відділення вже багато років

Школу хірургії новонароджених в лікарні створив лауреат Державної премії України, кандидат медичних наук Тимур Іванович Даньшин і на сьогодні вона продовжує успішно розвиватись. У відділенні працюють 9 хірургів (6 з них вищої категорії). Фахівцями виконуються 80-90% оперативних втручань високої категорії складності.

Нині успіхи в лікуванні новонароджених дають змогу виправляти вади розвитку органів у ранні терміни, виконувати складну корекцію одразу радикально, застосовувати в лікуванні малоінвазивні методики, за необхідності поєднувати одночасно декілька операцій.

Інтенсивна робота відділення не припинялася й під час повномасштабного вторгнення. Співробітники з перших днів працювали цілодобово, лікуючи новонароджених дітей, що поступали з різних регіонів України.

На сьогодні відділення хірургії новонароджених, як і всі хірургічні служби, працює в новому корпусі Охматдиту. Тут міститься найсучасніше обладнання, апаратура, операційні, комфортабельні палати; підтримується потрібний температурний режим. Ці умови сприяють перебуванню матері поряд з дитиною цілодобово.

За минулий рік у відділенні отримали лікування 437 дітей, виконано 429 складних операцій.

Дякуємо нашим спеціалістам за щоденну клопітку працю та врятовані життя діток! Бажаємо усім дітлахам міцного здоров‘я!