Хірурги Охматдиту зробили ряд унікальних операцій та врятували дитину з атрезією стравоходу


Січень 4 / 2022

Хлопчик Єсеній напевно й не згадає, що Охматдит був у його житті. Та саме тут хлопчику відновили власний стравохід і забезпечили повноцінне здорове дитинство.

У родині з Запорізької області у 2020 році була радісна подія — народилося немовля. Та вже в перші дні в пологовому будинку стало зрозуміло: щось пішло не так. Малюк не міг харчуватися через рот. Це сполохало і батьків, і лікарів. З’ясувалося, що у дитини атрезія стравоходу – складна вада розвитку, при якій частина стравоходу відсутня, верхній її відділ закінчується сліпим мішком, а нижній з’єднується з дихальними шляхами. При цій патології дитина «дихає в шлунок, а ковтає у легені».

Реанімобілем хлопчика з мамою забрали у реанімацію Запорізької обласної лікарні. Там дитині надавали допомогу та зробили 4 операції. На жаль, вони не принесли бажаного результату, але дозволили відокремити стравохід від трахеї.

Пізніше родина звернулася до професора Євгена Руденко, нашого виняткового хірурга. Він подарував надію на збереження стравоходу хлопчика. Так у лютому 2021 малюк потрапив в Охматдит. «На той момент у дитини був так званий “роз’єднаний стравохід”: частина виведена на шию, а нижня частина закінчувалася сліпим кінцем. Харчуватися малюк міг лише за допомогою гастростоми»,— розповів дитячий хірург, професор Євген Олегович Руденко.

В Охматдиті діють за підходом збереження стравоходу. І Єсеній не став винятком. Таких пацієнтів вже 10 дітей. «Раніше у подібних випадках робили надскладну операцію, коли замість стравоходу проводили товсту кишку і зшивали її з верхнім кінцем і зі шлунком. Але зараз ми використали новітні методи та змогли зберегти стравохід дитині»,— поділився завідувач відділення торако-абдомінальної хірургії Михайло Іванович Сільченко.

Для цього в Охматдиті виконали декілька етапних операцій. Вперше в Україні лікарі використали концепцію збереження та стимуляції росту власного стравоходу: методики Foker та Kimura у модифікації нашої клініки. За час перебування в лікарні малюк встиг побувати у відділенні хірургії новонароджених, недоношених та дітей раннього грудного віку, відділенні інтенсивної терапії новонароджених дітей, відділенні інтенсивної терапії та відділенні торако-абдомінальної хірургії. Там команда самовідданих лікарів, медсестер та усього медичного персоналу допомагали на кожному етапі, нерідко жертвуючи власними вихідними й святами, відпустками та вільними вечорами. Крок за кроком разом з дитиною всі рухалися до мети — зберегти стравохід. І це вдалося!

Мама хлопчика Оксана Бахаева дякує спеціалістам Охматдиту за збереження життя та здоров’я її дитини. Висловлює подяку всім хірургам, педіатрам, анестезіологам, медсестрам та санітаркам — всім медичним працівникам, що врятували її сина.

Сьогодні Єсенію 1 рік і 2 місяці. Він непогано стоїть на ногах і з допитливістю пізнає світ. Хлопчика вже виписали з Охматдиту. Скоріше за все, малюк не згадає, де провів перший рік життя, в якій атмосфері робив перший крок та святкував день Святого Миколая. Адже наша команда зробила все, щоб проблеми зі здоров’ям для Єсенія залишилися у минулому.