ІII Науково-практична медсестринська конференція з міжнародною участю «Медсестринство – виклики сьогодення та шляхи їх вирішення»


Травень 13 / 2024

До Міжнародного дня медичної сестри в Охматдиті провели ІII Науково-практичну медсестринську конференцію з міжнародною участю «Медсестринство – виклики сьогодення та шляхи їх вирішення».

Розпочали конференцію генеральний директор Володимир Аполлінарійович Жовнір, медичні директори Тетяна Павлівна Іванова та Сергій Сергійович Чернишук, а також головна медсестра Охматдиту Олена Миколаївна Примак.

Привітальне слово з нагоди свята сказав директор дитячої лікарні Астрід Ліндгрен при університетській лікарні Каролінського університету Швеції професор Сванте Норгрен, а також директор інституту матері та дитини Молдови Сергій Євгенович Гладун.

До роботи у конференції були запрошені сестри і брати медичні, акушерки, фельдшера, фельдшера-лаборанти та всі охочі. Своїм досвідом поділилися спеціалісти з усієї України, а також зі Швеції, Молдови та США.

На конференції фахівці презентували такі теми:

 • Інфекційний контроль (використання ЗІЗ, поводження з небезпечними відходами);
 • Психологічна допомога медичним працівникам під час війни;
 • Етика та деонтологія при спілкуванні з родичами та пацієнтами;
 • Питання післядипломної освіти та безперервного професійного розвитку молодших спеціалістів з медичною освітою;
 • Особливості грудного вигодовування передчасно народжених дітей;
 • Закордонний досвід: інновації в медсестринстві та шляхи імплементації в роботу медичних сестер;
 • Роль фізичного терапевта в мультидисциплінарній команді;
 • Організація проведення досліджень на генетичні захворювання;
 • Особливості роботи медичних сестер при онкологічних, інфекційних захворюваннях;
 • Безпечні інфузії та профілактика катетер – асоційованих інфекцій;
 • Медсестринство та освіта медичних сестер;
 • Проведення майстер-класів для медичних сестер.

Під час перерви з нагоди свята для медичних працівників виступив військовий оркестр Національної гвардії України. Щиро дякуємо за підтримку талановитим гвардійцям Військового оркестру 25-ї бригади Охорони Громадського порядку ім.князя Аскольда Національної гвардії України Військовий оркестр НГУ в/ч 3030 м.Київ. Зокрема начальнику оркестру – військовому диригенту Василю Канчію

По завершенню конференції учасники відпрацювали професійні навички та дізналися більше про аспекти надання першої домедичної допомоги цивільним у воєнний стан та СЛР в дитячій практиці.

Конференція пройшла в онлайн- та офлайн-форматах.

Після закінчення учасникам надали сертифікат про участь.

З нагоди професійного свята медичні сестри були нагороджені Міністерством охорони здоров’я України, а також отримали почесні грамоти від Ради Київської міської профспілки працівників охорони здоров’я за значний внесок у забезпечення належного медичного обслуговування населення столиці та вірність обраній професії в умовах воєнного стану. Крім того, адміністрація НДСЛ «Охматдит» запровадила премії «Лагідні обійми», «Джерело натхнення» і «Берегиня», якими сьогодні нагородила медсестер. А стипендію від благодійного фонду БФ “Охматдит – Здорове дитинство”в цьому році отримала старша медична сестра відділення хірургії новонароджених Ярославцева Катерина.

Ми дякуємо усім медичним сестрам та братам, завдяки яким пацієнти отримують лікування на найвищому рівні. Ваша робота безцінна! Ми бажаємо вам професійного розвитку та здоров’я – як для вас, так і для ваших пацієнтів. Без вашої праці та піклування одужання діток було б неможливим!

Більше фото за посиланням.