«Кисню лишалось на 48 годин»: історія новонародженого Гордія, якого евакуювали в березні з Чернігова до Охматдиту, аби врятувати життя


Лютий 9 / 2023

Ольга стала мамою вдруге перед початком повномасштабного російського вторгнення. У неї народилася двійня хлопчиків, але один, на жаль, помер. За два дні почалась війна.

Новонароджений Гордій одразу був киснезалежним, його стан стрімко погіршувався. Через постійні обстріли, в пологовому не лишилося вікон. Уся родина Ольги жила у підвалі пологового разом з іншими родинами новонароджених. Гордій був найважчим пацієнтом, його не можна було відлучати від кисню. Місцеві лікарі змушені були рятувати дітей без води, опалення, світла та зв’язку. Гордій постійно лежав у кувезі, щоб зберегти тепло. Дитина важила 1 кг 200 г.Через важкий стан дитини та небезпеку навколо, його боялися транспортувати у більш безпечні регіони. Гордій міг просто не пережити дорогу. Але, коли кисню лишалось на 48 годин, іншого вибору не було. Евакуація була дуже небезпечною, під постійними обстрілами та тривогами керівник відділу соцслужіння Київської Митрополії ПЦУ Роман Холодов Roman Kholodov разом з лікарем-анестезіологом Миколою Дем’янюком Mykola Demianiuk, відчайдушними медиками та волонтерами ризикнули вивозити новонароджену дитину. Також дякуємо за допомогу в евакуації дитини Оксані Рубан, Asya Avetyan, благодійному фонду Charitable Foundation “Vigilant Heart” та керівництву Охматдиту. Це був єдиний шанс на життя Гордія.

З оточеного Чернігова родину евакуйовували вночі, їхали полями, із вимкненими фарами, щоб не потратити під російський вогонь. Жінці здавалося, що це страшний сон, бо 8 років тому вона вже переживала подібне. У 2013 році в Ольги народилася перша дитина — донька Аріна. Коли їй було 7 місяців, родина змушена була тікати з тимчасово окупованого Донецька. Тепер обидві її дитини — ровесники війни.«Мені було страшно розплющити очі. Бо ти розумієш, що попереду в реанімобілі везуть твоє дитя, і поруч з тобою твоє дитя, а кожну секунду може статися незворотне. Навколо нас все горіло. Небо палало від запалів градів. Було дуже страшно»,— розповідає мама Ольга.

Через 6 годин родина з волонтерами дісталися Охматдиту. Через тяжкий стан легень малюка, Гордія доправили до відділення інтенсивної терапії новонароджених, підключили до апарату штучної вентиляції легень. 11 місяців за життя та здоров’я Гордія в Охматдиті боролися десятки спеціалістів. Дитині зробили 2 операції, бо Гордій не міг самостійно дихати і харчуватися. За час лікування Гордій побував у трьох відділеннях Охматдиту: інтенсивної терапії новонароджених, інтенсивної терапії та інфекційному боксованому відділенні для дітей молодшого віку. До лікування були долучені спеціалісти відділення хірургії новонароджених, торакальні хірурги, діагности, лабораторна служба, ендоскопісти, анестезіологи.

«Минув майже рік складного лікування та виходжування Гордія. За цей час дитина навчилась самостійно дихати, хлопчик починає самостійно харчуватися. Нарешті родина їде з Охматдиту. Ми ж продовжуємо свою роботу заради здоров’я сотень дітей»,— ділиться завідувачка відділення Інфекційного боксованого відділення для дітей молодшого віку Ольга Зарудня Ольга Зарудняя.

Детальна історія порятунку за посиланням: https://youtu.be/JNA0Qzf-JJI