Хлопчик із Переяслав-Хмельницького народився з надзвичайно рідкісним захворюванням – імунодефіцитом DOCK8, що зустрічається раз на мільйон. Це така хвороба, при якій через слабку імунну систему будь-яка інфекція може стати фатальною.
Усе дитинство було не таким радісним, як зазвичай у діточок – хлопець постійно боровся за своє життя. Недуг вражав шкіру, опорно-руховий апарат, нервову й ендокринну системи. Звичне дитяче життя, з прогулянками на подвір‘ї, забавками у мить перетворилось на лікарняні стіни, крапельниці і надії, що це все колись закінчиться…
24 серпня 2019 року життя хлопчика змінилося: мої лікарі трансплантували йому кістковий мозок від брата. Так, завдяки трансплантованим донорським клітинам він отримав здорову імунну систему. Адже, як ми знаємо, кістковий мозок містить у собі стовбурові клітини, що відповідають за утворення клітин крові, які, у свою чергу, забезпечують роботу імунної системи.
Сьогодні нашому пацієнту вже 8 рочків, у вересні він піде у свій перший клас. До мене він тепер приходить лише на регулярні спостереження, а я завжди дуже рада бачити його здоровим та щасливим.
Цей хлопчик – один із 350-ти дітей, яким трансплантували кістковий мозок мої лікарі з відділення трансплантації кісткового мозку, інтенсивної мегадозової хіміотерапії та імунотерапії НДСЛ «ОХМАТДИТ».
- Ми – єдині в Україні, хто проводить операції з алогенної трансплантації кісткового мозку (коли використовуються донорські клітини іншої людини). Її складність полягає у тому, щоб знайти сумісні клітини, які зможуть посилити імунну систему хворого та при цьому не спричинять відторгнення.
- У квітні цього року, мої лікарі вперше провели неродинну алогенну трансплантацію однорічному Назару. Донором став студент з м. Гамбург, Німеччина. Відтепер, коли у моїх маленьких пацієнтів є труднощі з пошуком донорів, світовий реєєстр донорів кісткового мозку (WMDA) готовий допомагати нам!
- Також ми спеціалізуємося на аутологічній трансплантації. Цей вид особливий тим, що пацієнт отримує власні, попередньо заготовлені стовбурові клітини, які слугують «містком» між мегадозовою хіміотерапією та здоровим життям. Такого роду операції необхідні при лімфомах, солідних пухлинах органів або рецидивах, коли після завершення лікування захворювання знову повертається.
- Ми лікуємо дітей будь-якого віку років, що мають злоякісні захворювання крові, метаболічні захворювання та первинні / тяжкі комбіновані імунодефіцити.
- Наші лікарі проводять 20-25 трансплантацій на рік та надають допомогу близько 100-150 пацієнтам щорічно з 2001 року.
- У нас працює наймолодша та найпрогресивніша команда серед усіх працівників «ОХМАТДИТ». Із серпня 2018 р. ми працюємо новим складом, у нашому штабі 42 фахівця, серед яких 5 висококваліфікованих лікарів-гематологів, 2 лікаря-інтерна, а середній вік наших співробітників – 30 років. Також нам допомагають спеціалісти з інших відділень, як-от офтальмологи, отоларингологи, хірурги та інші, тому у нас ти завжди в надійних руках.
Саме тому, батьки з усієї України довіряють нам життя своїх діточок, а ми, у свою чергу, робимо все можливе, аби наші маленькі пацієнти швидше залишили стіни нашої лікарні здоровими та поверталися до нас лише у гості.
Завжди допоможу та потурбуюся про тебе,
Твій ОХМАТДИТ❤️