Олександр Лисиця разом зі своєю командою готуються до 6-ї в Україні трансплантації від неродинного донора


Березень 30 / 2021

На цих фото завідуючий відділення трансплантації кісткового мозку НДСЛ «Охматдит» Oleksandr Lysytsia разом зі своєю командою готуються до 6-ї в Україні трансплантації від неродинного донора.

Такі операції стали можливі після внесення змін до законодавства у 2019. Цього року хлопчик став другим, кого рятують завдяки такій операції. У четвер доноркою для 11-місячного малюка Дениса стала 26-річна дівчина з Польщі.

Знайшли «генетичну близнючку» для дитини завдяки Українському реєстру донорів кісткового мозку. Згідно з правилами, після донації є лише 72 години, щоб здійснити трансплантацію. Тож в п’ятницю керівник Український реєстр донорів кісткового мозку Роман Куц забирав сумку з цінним багажем з рейсу Варшава-Київ.

За правилами, донорка не знає, кого рятує. Дані реєстру відкриються лише за 2 роки. 11-місячний Денис переніс операцію добре. Сподіваємося, за 4 тижні його вже чекатиме виписка. Далі він буде під наглядом лікарів, та вже не в лікарняній палаті. А його мама з нетерпінням чекатиме, коли минуть 2 роки, щоб зустрітися та подякувати рятівниці сина.