«Мрію про пересадку нирки, повернутися додому й погладити моїх тваринок, і нарешті попити водички»: історія Соломійки, яка понад 2 роки знаходиться в Охматдиті


Червень 27 / 2024

Сьогодні в Соломійки День народження – їй виповнилося 16 років. Але у цей день вона не може запросити друзів за святковий стіл, поїхати на відпочинок чи піти у розважальний центр. Адже свої іменини дівчинка проводить у лікарні «Охматдит».

Соломійка народилася зі спинномозковою грижею – вродженою вадою опорно-рухового апарату. З самого малечку в неї не працюють органи тазового дна, тому дівчинка не може ходити. А коли їй було 8 років, сімʼя дізналася про ще одне супутнє захворювання – хронічну ниркову недостатність 3 стадії.

У січні 2022 року, після перенесення COVID-19, у дитини відмовили нирки. А невдовзі розпочалося повномасштабне російське вторгнення. Тому потрапити на прийом до лікаря в місцевій лікарні на Рівненщині дівчинка змогла вже за декілька місяців, тоді ситуація була критичною. Звідти Соломійку направили до столичного Охматдиту. З тих пір вона вже понад 2 роки перебуває на лікуванні в нашій лікарні.«Коли ми приїхали в Охматдит, у нас був стрес. Бо ми не могли повірити, що Соломійка буде знаходитися на діалізі. Але як ми були вражені, коли 1 червня побачили справжнє шоу в лікарні. Концерти, розваги, лікарняні клоуни, аквагрим. Ніколи такого не зустрічали. Але в такій обстановці ми з донечкою змогли хоч на трішки забути про проблеми», – згадує про перші дні в лікарні Оксана, мама Соломійки.

Соломійка знаходиться у відділенні інтенсивної та еферентної терапії хронічних інтоксикацій. У дівчинки не працюють обидві нирки. Тому тричі на тиждень вона проходить процедуру гемодіалізу. Та щодня надіється на рятівну пересадку.

На рідній Рівненщині на дівчинку чекають 2 молодші сестрички та братик. А ще кролик, котик та морська свинка. Тому разом з мамою вона щовихідних їздить додому, аби побачитися з найріднішими. Соломійка – дуже добра, гарна та розумна дівчинка. Вона обожнює навчатися та малювати котиків. Завжди відвідує події в Охматдиті та має багато друзів.

А напередодні свого Дня народження дівчинка поділилася найбільшими бажаннями – «мрію про пересадку нирки, повернутися додому й погладити моїх тваринок, і нарешті попити водички».

Соломієчко, команда Охматдиту вітає тебе зі святом! Бажаємо здійснення всіх мрій, здоров’я, добра та миру. Ми всі любимо тебе та захоплюємося тобою.