Екстрофія сечового міхура трапляється 1:50 тисяч новонароджених. Хлопчик з Київської області народився з такою патологією, що включає в себе дефект передньої черевної стінки та відсутність передньої стінки сечового міхура. У пацієнта була тотальна епіспадія (патологія геніталій, коли уретра повністю відсутня), патологія кісток тазу, міхурово-сечовідний рефлюкс. У хлопчика також було відсутність яєчок в калитці.
Одразу після народження дитина потрапила у відділення хірургії новонароджених НДСЛ «Охматдит». Хлопчик потребував операції по формуванню сечового міхура та зведення лонних кісток. Операцію вдалося зробити лише за 5 місяців, коли дитина досягла потрібної ваги у 5 кг.
Команда урологів НДСЛ «Охматдит» сформувала сечовий міхур та зробила пластику шийки сечового міхура, щоб дитина в майбутньому утримувала сечу. Також фахівці звели лонні кістки тазу, опустили яєчка в калитку й зробили пластику пахових двобічних гриж. Хірургічне втручання тривало 4 години.
«Подібні операції в Україні зараз не робить більше ніхто. Це складна патологія, найважча в дитячій урології, яка потребує етапного й оперативного лікування. Наступним кроком буде етапна корекція статевого члена, коли дитина досягне 1,2 року»,— діляться лікарі Максим Пономаренко та Аліна Пузько.
Пишаємося командою Охматдиту, яка робить українських дітей здоровими. Дякуємо команді урологів, анестезіологів ВАІТ ЕКМО, діагностів, команді відділення хірургіі новонароджених. Продовжуємо працювати заради здоров’я маленьких українців!
Фото: Татьяна Бундзило