Нейрохірурги Охматдиту провели ряд надскладних операцій на шийному відділі хребта та врятували життя 11-річного Богдана


Січень 20 / 2022

Ця історія почалася 4 роки тому. Тоді Богдану, одному з 13 дітей багатодітної родини Касько, лікар-нейрохірург Павло Плавський видалив величезну пухлину, що розташовувалася вздовж шийних хребців. Але після цього шия хлопця почала деформуватися, трахея та стравохід перетискалися. Богдан часто задихався. Була навіть загроза переламу.

Минулого року нейрохірурги Охматдиту встановили пацієнту ГАЛО-апарат, аби вирівняти шию хлопчика, запобігти її грубій деформації та стисненню важливих життєвих структур. Коли з лікарні Богдан повернувся додому, 12 братів і сестер не могли повірити, що з цієї конструкцією можна жити. Хлопцю довелося наново навчатися їсти та ходити з конструкцією із карбону та титану. Найважче було спати з ГАЛО-апаратом на голові, розповідає хлопчик, гвинти та штанги заважали лежати.

«Богдан — єдина дитина в Україні, яка жила з таким ГАЛО-апаратом так довго. За 8 місяців конструкція допомогла досягнути бажаного результату — повністю вирівняти шию та підняти підборіддя хлопчика майже на 15см, проте залишилась певна деформація шийних хребців», — зазначив завідувач відділення дитячої нейрохірургії Павло Плавський.

4-річний шлях одужання хлопчика був вже на фінішній прямій. Втім аби закріпити цей результат та прибрати незручну конструкцію, необхідно було провести ще ряд хірургічних втручань. Нейрохірурги Охматдиту взялися за ювелірну роботу — необхідно було зафіксувати задню та передню частину шиї. Для цього першим етапом було видалено міжхребцеві диски та замінено їх спеціальними керамічними кейджами. Потім у кожен хребець шийного відділу закріпили гвинти, через які пройшли титанові штанги. Дві операції тривали 12 та 13 годин. Після них Богдану нарешті зняли ГАЛО-апарат, про це хлопчик мріяв 8 місяців. Ця рідкісна операція для багатодітної родини була безкоштовна, а витратні матеріали оплатив благодійний фонд Таблеточки.

За добу після останньої операції Богдан вже самостійно ходив та нарешті зміг зручно поспати. За 5 днів хлопчик повернувся до своєї великої родини у Білу Церкву, найбільше за Богданом сумував його брат-близнюк. Тепер вони знову будуть разом. Попереду ще реабілітація, але Богдан вже потроху повертається до звичайного життя та мріє якомога швидше сісти на велосипед.

Дякуємо нейрохірургам: Павло Плавський Pavlo Plavskyi, Дмитро Іщенко, Олесь Гаращук, анестезіологам: Леся Гаврилова Lesia Gavrylova, Максим Храпак Maks Khrapak, анестезистці Світлані Васильєвій, нейрофізіологу Кірі Курисько Kira Kurysko, операційній сестрі Вікторії Галушко Viktoria Halushka та неврологу Ірині Головатюк Irina Holovatiuk.

Дякуємо команді відділення інтенсивної терапії, Центу радіології, відділенню ендоскопії, відділенню торако-абдомінальної хірургії, нейрофізіологам та усьому медичному персоналу, який був долучений до порятунку хлопчика.

Ваша робота робить дива та рятує дитячі життя!