Операція з закриття розщілини мʼякого та твердого піднебіння


Січень 19 / 2024

Спеціалісти Охматдиту допомогли дівчинці з дитячого будинку.

Знайомтесь, це Даринка, їй 3 роки. Дівчинка народилася з вродженою вадою – різщілиною твердого та мʼякого піднебіння. Коли немовляті був 1 рік, від неї відмовилася мама. Зараз маленька Даринка проживає у будинку для дітей-сиріт, де виховується 8 дітлахів.

Даринка потрапила в Охматдит, де проходила лікування у відділенні пластично-реконструктивної мікрохірургії. Тут вона перенесла операцію. «При такій ваді дитина не може добре харчуватися та розмовляти. Тому для нормального розвитку та життя, необхідно виконати хірургічне втручання. Ми провели операцію з закриття розщілини твердого та мʼякого піднебіння. Найголовнішим у таких втручаннях є те, щоб правильно зробити мʼязи мʼякого піднебіння. Це важливо, аби дівчинка мала змогу розмовляти в подальшому», – розповідає Олег Голубченко, щелепно-лицьовий хірург НДСЛ «Охматдит».

Після успішної операції якість життя дитини значно покращилася. Тепер дівчинка почала нормально харчуватися. Їжа більше не приносить їй неприємних відчуттів та вже не виливається через ніс.

Даринку вже виписали з лікарні, але вона продовжує спостерігатися в Охматдиті та займатися з нейропсихологом і логопедом-дефектологом. Це необхідно, аби підтримувати психоемоційний стан дитини та розвивати мовленнєві навички.Дякуємо всім спеціалістам, які допомагають малечі та роблять їхнє життя щасливим. Українські діти заслуговують бути здоровими та усміхненими!