У Всесвітній день анестезіолога розповідаємо про спеціальність та наркоз


Жовтень 16 / 2023

Анестезіологія — це галузь медичної науки, що вивчає шляхи усунення чутливості, підтримку життєвих функцій організму під час оперативного втручання.

Анестезіолог — спеціаліст, який займається передопераційною підготовкою пацієнта, його веденням під час операції та в післяопераційному періоді.

Всупереч популярній думці, що анестезіолог – середній медичний персонал, з упевненістю інформуємо: всі анестезіологи мають вищу медичну освіту та навчаються не менше 9 років. Всі досягнення сучасної хірургії повʼязані з розвитком загальної анестезії. Дійсно, більшість оперативних втручань сьогодення проводять під наркозом, тому наші спеціалісти відповідають на найчастіші питання маленьких пацієнтів та їх батьків.

А я точно буду спати та нічого не відчувати?

Так, звісно. Пацієнт засинає перед початком всіх маніпуляцій, а прокидається тільки після операції.

Наркоз – це безпечно?

Ніхто не може дати точну відповідь на це питання, яка б всіх задовільнила. Ми кажемо: «Здоровʼя він не додає, тому його доцільність виявляється в оцінці користі/ризику окремо для кожного пацієнта».

То все, чим займаються анестезіологи, це введення препаратів?Ні, анестезіологія включає в себе величезну кількість теоретичних та практичних навичок, якими володіють наші спеціалісти та в чому удосконалюються десятиліттями. Це знання анатомії, фізіології, фармакології. Анестезіологічне забезпечення, підтримка всіх вітальних функцій під час планових операцій та надання невідкладної допомоги при надзвичайних ситуаціях.В нашій лікарні працюють анестезіологи найвищої кваліфікації, люди компетентні, відповідальні, які можуть вирішити будь-яку задачу по анестезіологічному забезпеченню пацієнта. Пишаємось нашими спеціалістами та бажаємо успіхів і натхнення!