Прес-конференція: «Перша неродинна трансплантація в Україні: річниця з дати проведення»


Березень 31 / 2021

Шановні журналісти, запрошуємо вас в Охматдит на прес-конференцію, присвяченій річниці з проведення першої неродинної трансплантації кісткового мозку в Україні.

1 квітня 2020 року в Охматдиті було проведено першу неродинну трансплантацію кісткового мозку маленькому хлопчику Назару, якому зараз 2 роки. Це була надзвичайна подія і величезний крок вперед в українській трансплантації. До цього моменту, трансплантацію від неродинного донора можна було зробити лише за кордоном.

Такі операції стали можливі після внесення змін до законодавства у 2019. На цей час в Україні проведено 6 трансплантацій кісткового мозку від неродинних донорів. Всі операції проведені дітям в Охматдиті.На події будуть присутні діти, яким провели трансплантації та їх батьки.

План заходу 01.04.21:

  • підбиття підсумків року щодо розвитку ТКМ в Україні;
  • слово спікерам;
  • спілкування учасників події з журналістами;
  • частування гостей.

Спікери заходу:

Володимир Жовнір – генеральний директор НДСЛ «Охматдит».

Олександр Лисиця – завідувач відділення трансплантації кісткового мозку НДСЛ «Охматдит».

Хлопчик Назар з мамою – дитина, якій першій зробили трансплантацію кісткового мозку він неродинного донора в Україні.

Оксана Дмитрієва – Голова підкомітету з питань сучасних медичних технологій та розвитку трансплантології Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування.

Роман Куць – керівник «Українського реєстру донорів кісткового мозку».

Ірина Заславець – голова ГО «Всеукраїнська платформа донорства «іDonor».

В’ячеслав Биков – виконавчий директор благодійного фонду «Таблеточки».

Дмитро Коваль – генереальний директор в Українському центрі трансплант-координації.

Дата: 01.04.2021
Час: початок о 14:00
Місце: Новий корпус НДСЛ «Охматдит», вул. Чорновола 28/1 та трансляція у Zoom

Акредитація журналістів за посиланням: http://bit.do/fPS3W

Загальна потреба в ТКМ (трансплантації кісткового мозку) для України – 2 700 операцій на рік. З них неродинні трансплантації щороку необхідні 100-150 дітям та 600-800 дорослим.

Деталі:
email:press.ohmatdit@gmail.com
тел.:+380 93 033 7699

Так протягом 2020 року 182 громадян України направлено на лікування методом ТКМ за кордон. У 2020 проведення ТКМ за кордоном вартувало державі близько 700 млн гривень. Але тепер діти отримали шанс на порятунок і в Україні. Станом на березень 2021 року виконано 6 трансплантацій кісткового мозку від неродинного донора. Всі ці операції виконані в Охматдиті.

Важливо актуалізувати тему трансплантації в Україні, бо варто прагнути до того, щоб українці отримували кваліфіковану допомогу на батьківщині.Давайте разом допоможемо лікарям та пацієнтам звучати голосніше!