Професійний день неонатолога


Квітень 11 / 2019
Перший лікар в житті маленької людини – Неонатолог

5 квітня – професійний день неонатолога. Перший лікар в житті маленької людини – Неонатолог.

Основними пацієнтами неонатологів є новонароджені, які хворіють або потребують спеціалізованої медичної допомоги через передчасні пологи, низьку масу тіла, внутрішньоутробну затримку росту, вроджені вади розвитку, сепсис, бронхо-легеневу дисплазію або асфіксію в пологах.

Хоча високий рівень дитячої смертності був визнаний принаймні ще в 1860-х роках, прогрес у розвитку сучасної інтенсивної терапії новонароджених досягнутий нещодавно.

У 1898 р. Д-р Джозеф ДеЛі створив першу дитячу інкубаторну станцію в Чикаго, штат Іллінойс. Перший американський підручник з передчасно народжених дітей був опублікований в 1922 році. У 1931 році доктор Роберт Бауер винайшов перший інкубатор для об’єднання тепла і кисню, а також вологості в лікарні Генрі Форда. У 1952 році доктор Вірджинія Апгар описала систему балів за шкалою Апгар як засіб оцінки стану новонародженого. Тільки до 1965 року в Нью-Хейвені, штат Коннектикут, було відкрито перше відділення інтенсивної терапії новонароджених (NICU).

У 1975 році Американська рада педіатрії створила сертифікат для неонатології.

Щодо нашої рідної неонатології, то ще у 1976 році саме в НДСЛ «ОХМАТДИТ» в неонатологічному корпусі розміщуються два відділення патології новонароджених та відділення недоношених дітей, які стають міським неонатологічним центром, організовані відділення реанімації та інтенсивної терапії для новонароджених.

З 1977 року неонатологічні відділення лікарні стали базою новоутвореної кафедри неонатології Київського інституту удосконалення лікарів. Структура та робота відділень відповідають сучасним вимогам та світовим стандартам виходжування та лікування новонароджених дітей. Це відбувається завдяки сумлінності, професіоналізму, небайдужості наших чудових лікарів-неонатологів.

Щиро вітаємо Вас з професійним святом неонатологів!