Рекомендації донорам крові та(або) її компонентів під час пандемії COVID-19


Березень 26 / 2020

Донори кровi “Охматдит”
Центр служби крові НДСЛ “ОХМАТДИТ” МОЗ України (далі ЦСК) уважно стежить за спалахом коронавірусної хвороби 2019 (COVID-19) та інформацією що оновлюється щоденно. ЦСК готовий виконувати свої функціональні обов’язки у повному обсязі.

Здача крові безпечна! Наразі немає жодних даних щодо передачі коронавірусу під час переливання компонентів крові, у всьому світі не було зафіксовано жодних випадків передачі й інших респіраторних вірусів, включаючи SARS-CoV-2. Також не було жодних повідомлень щодо цього шляху передачі інфекції й для попередніх споріднених вірусів SARS-1 та MERS-CoV, які спричинили епідемії з 2000 року.

ЦСК закликає громадян що почувають себе здоровими та не мають протипоказань до добровільної донації продовжувати здавати кров та її компоненти, попри пандемію коронавірусу. Але задля безпеки персонал ЦСК та донорів що прийшли на добровільну здачу крові, ЦСК з великою обережністю здійснюватиме усі донації під час карантину та закликає донорів відкласти здачу крові або її компонентів, якщо у вас наявні симптоми ГРВІ: кашель, лихоманка, задишка чи інші порушення дихання, нежить тощо – самоізоляція на 14 днів та лікування вдома. Здача крові можлива через 30 днів з моменту одужання.

Ви перебували у контакті з пацієнтом з підозрою або підтвердженим діагнозом COVID-19, здача крові можлива через 28 днів з моменту повернення та за відсутності симптомів ГРВІ впродовж цього терміну.
Якщо Ви нещодавно повернулися з ендемічних районів з високим ризиком таких як Китай, Південна Корея, Іран та країн Європи, особливо Італії, Німеччини та Іспанії – рекомендовано самоізоляція на 14 днів, здача крові можлива через 28 днів з моменту повернення та за відсутності симптомів ГРВІ впродовж цього терміну.

Якщо в період 14 після здачі у вас розвинулись симптоми ГРВІ (кашель, лихоманка, задишка тощо), що не дає можливості виключити COVID-19 або Вам був виставлений діагноз COVID-19 за результатами лабораторного обстеження, прохаємо Вас повідомити ЦСК про зміни Вашого самопочуття.

ЦСК продовжує свою співпрацю з волонтерами для забезпечення безперебійного постачання компонентів крові пацієнтам НДСЛ “ОХМАТДИТ” (Среды_в_охматдете й Таблеточки)

ЦСК використовує рекомендований та ефективний процес обстеження самопочуття донорів крові: опитування. вимір температури тіла. пульсу. артеріального тиску, загальний аналіз крові, інфекційне обстеження.

Ми не тестуємо здачу крові на COVID-19: немає донорських скринінгових тестів до віруса SARS-CoV-2. Всі донори підлягають ретельному опитуванню та обстеженню на можливі симптоми захворювання до здачі крові та її компонентів.

Кров та її компоненти має короткий термін зберігання і повинна постійно поповнюватися. Еритроцити необхідно переливати протягом 42 днів, тоді як тромбоцити потрібно переливати протягом 5 днів. Ми повинні розраховувати на донорів, щоб забезпечити лікарням та пацієнтам лікарні. безперервне постачання компонентів крові та впевненість в їх наявності та можливості допомогти. Потреба в крові постійна, а донори-добровольці – єдине джерело крові для тих, хто потребує переливання.