Спеціалісти Охматдиту лікують гінекологічні захворювання: історія 3-місячної Аделіни, якій видалили кісту


Грудень 21 / 2023

У відділенні дитячої та підліткової гінекології Охматдиту спеціалісти надають якісну медичну допомогу дівчатам віком від 3 місяців до 18 років з різноманітними гінекологічними патологіями.

«У відділенні з 2000 року впроваджено та широко застосовуються методи мініінвазівної ендоскопічної хірургії для лікування дівчат. Методом лапароскопії видаляються доброякісні пухлини яєчників із збереженням неушкодженої тканини яєчника (за наявності)», – розповідає завідувачка відділення дитячої та підліткової гінекології Ірина Гаврилова.

Більшість пацієнток – це дівчата підліткового віку з ендокринними гінекологічними розладами: аменорея, олігоменорея, синдром полікістозних яєчників, пубертатні маткові кровотечі, затримка статевого розвитку. Але часто потребують лікування і маленькі пацієнтки. Саме так сталося з 3-місячною Аделіною.

Аделіні з Черкас діагностували кісту яєчника ще до її появи на світ – антенатально. Після народження дівчинці зробили ультразвукове дослідження, яке підтвердило наявність пухлиноподібного утворення правого яєчника. Протягом 3 місяців кіста не перенесла зворотній розвиток та не зменшилась.

Батьки дитини вирішили звернутися з такою проблемою до столичного Охматдиту. У 3 місяці Аделіна потрапила до відділення дитячої та підліткової гінекології. Після обстеження було прийняте рішення провести дівчинці оперативне лікування та видалити кісту методом лапароскопії.«Кісти яєчників, які діагностують антенатально, до народження дитини за ультразвуковими ознаками поділяються на прості та складні або комплексні. Проста кіста – рідинне тонкостінне однокамерне утворення. Такі кісти можуть зникнути самостійно, тобто перенести зворотній розвиток протягом 3-6 місяців. Саме тому такі кісти необхідно спостерігати, не слід поспішати їх видаляти. Складна ж кіста є утворенням, яке містить ехогенні перетинки, осад, геморагічний вміст. Така кіста дуже рідко переносить зворотній розвиток. В Аделіни була знайдена складна кіста правого яєчника розміром близько 4 см – це велике утворення для такої маленької дитини. Тому ми повинні були оперувати дівчинку», – пояснює Інна Бачинська, гінеколог дитячого та підліткового віку, лікарка відділення дитячої гінекології НДСЛ «Охматдит».

3-місячній Аделіні видалили кісту, провівши лапароскопічне втручання – це малоінвазивний метод хірургічного лікування.Ігор Мірочник, завідувач операційного відділення Охматдиту, який брав участь в операції, говорить: «Видалення кісти в новонароджених дівчаток лапароскопічно має стати золотим стандартом хірургії. Адже завдяки цьому методу можна не робити розрізів через весь живіт, а провести втручання малоінзвазивно та навіть без косметичних дефектів».

«Перебіг післяопераційного періоду після лапаросокпії для дівчат перших місцяців життя, особливо за умови збереження грудного вигодовування, надзвичайно комфортний. Дитина пропускає одне годування перед самим оперативним втручанням, постійно знаходиться поруч з мамою, почуває себе затишно і спокійно», – додає Інна Бачинська.Зараз маленька Аделіна почувається добре та вже прямує додому на Черкащину. Бажаємо дівчинці зростати здоровою та щасливою!

Дякуємо всій команді спеціалістів Охматдиту за наполегливу та важку роботу!

Дуже важлива своєчасна діагностика та лікування гінекологічної патологіії у дівчат навіть в наймолодшому віці. Тому якщо у вашої дитини є скарги або ознаки кісти яєчника або виявлено кісту яєчника навіть до народження, не зволікайте та звертайтеся за медичною допомогою до висококваліфікованих спеціалістів НДСЛ «Охматдит».

Відділення дитячої та підліткової гінекології НДСЛ «Охматдит»: +380442367465

Консультативний прийом лікарів-гінекологів у поліклініці Охматдиту: +380442721011