Сьогодні ми відзначаємо річницю функціонування нейроонкологічного мультидисциплінарного консиліуму. З моменту його утворення в січні 2019 року фахівці збираються щоп’ятниці.
До складу консиліуму входять нейрохірурги, анестезіологи, променеві терапевти, дитячі онкологи, радіологи, неврологи, медичні фізики.
На розгляд консиліуму виносять всіх пацієнтів, які тільки отримуватимуть лікування або наразі лікуються, і не тільки в НДСЛ «ОХМАТДИТ», але і в інших лікарнях України.
Протягом тижня між засіданнями консиліуму поточний стан пацієнта лікарі моніторять регулярними аналізами, а також, за потреби, МРТ і КТ.
Кожний лікар представляє свій випадок, який детально розбирається за участю всіх учасників консиліуму. На великому моніторі демонструється історія хвороби дитини до початку лікування та результати обстежень поточного стану – «відповідь» організму дитини на лікування, розглядається реакція на хіміотерапію. Лікар виносить на обговорення всі відомості щодо процесу лікування, висновки фахівців інших лікувальних закладів та закордонних спеціалістів. Всі фахівці мають змогу коментувати представлену інформацію, висловлювати свою професійну думку щодо лікування. Враховуючи отримані дані, разом розробляють тактику подальшого лікування.
Зміна протоколу лікування відбувається у випадках, коли спостерігається прогресія, тобто збільшення пухлини чи поява метастазів. Тоді розглядаються всі можливі варіанти посилення лікування.
Якщо є «родинний анамнез» – була онкологія у когось в родині, доцільно дослідити всіх рідних на генетичні мутації, зробити онкоскринінг, щоб розуміти ризики розвитку пухлин різних органів, а не тільки тих, де локалізується пухлина у дитини.
Нажаль, бувають випадки, коли замість своєчасної госпіталізації та початку спеціалізованого лікування, родина звертається до представників нетрадиційної медицини, і дитина отримує лише гомеопатію та вітаміни, що відбирає у неї час і шанс на одужання.
Лікарі закликають родину не втрачати надію на успішне лікування, бо ваша витримка та поміркованість – важлива умова одужання дитини. Та наголошують, що після закінчення комплексного лікування обов’язково потрібно спостерігатись у лікаря-онколога та неодмінно проходити періодичні контрольні дослідження!