Роз’яснення щодо ситуації, яка склалася внаслідок публікації посту Тетяни Несвідоменко


Червень 2 / 2020

В НДСЛ “Охматдит” розроблені заходи інфекційного контролю як на звичайний період, так і на період карантину.

В період карантину та високої загрози занесення коронавірусу в лікарню заходи інфекційного контролю були посилені. Посилення заходів здійснено з огляду на важкість пацієнтів, які знаходяться в реанімації, розміщення ліжок і можливість доступу медичного персоналу до ліжка з обох сторін , площу приміщення, наявність вентиляційної системи та ін. До заходів також включені заборона для батьків контактів поза межами лікарні та регламенація перебування в реанімації за часом. Заходи розроблені Комісією з інфекційого контролю лікарні.

В реанімації дозволялось перебувати одному з батьків, хто знаходився з дитиною в стаціонарі і дотримувався карантинних заходів. Встановлений графік відвідувань.

19.05.2020 року діяли саме ці вимоги. Вранці 19 травня мама була біля сина у відділенні інтенсивної терапії. О 16.00 мама повідомила, що покидала межі лікарні. Черговий лікар розповів мамі про ризики для здоров’я дитини і інших пацієнтів реанімації.

Відсутність відповідних жорстких карантинних заходів з високою вирогідністю могла б принести небажане розповсюдження коронавірусу в лікарні. Такі ускладнення є життєво небезпечними для онкогематологічних, нейрохірургічних, складних хірургічних та соматичних пацієнтів. За час карантину і діі відповідних заходів інфекційного контролю жодного випадку коронавіоусу в лікарні не було.

З 1.06.2020 року карантинні заходи пом’якшені, на сьогодні доступ до відділення інтенсивної терапії можливий без часової регламентації за умови дотримання батьками санітарно-епідеміологічних заходів, організованих в лікарні.