Ще один порятунок дорослої онкохворої пацієнтки під час війни. Поширюйте цю історію, щоб більше людей мали шанс на здорове життя


Листопад 10 / 2022

Киянці Ользі в Україні поставили страшний діагноз — гострий мієлобластний лейкоз. Жінка полетіла в Туреччину, де пройшла перший курс хімієтерапії. Ще в турецькій клініці лікарі наполягали на трансплантації кісткового мозку. Серед усіх родичів частково сумісною виявилась 14-річна донька Вікторія. Але турецькі медики вирішили шукати дорослого неродинного донора. Тим часом у родини закінчилися кошти на лікування за кордоном — Ольга повернулася до України.

Вже вдома жінка пройшла 3 хімієтерапевтичні блоки в лікарні «Феофанія». Орієнтовно ж тоді Ольга побачила публікацію у соцмережах: це був допис з нашої сторінки НДСЛ «Охматдит» про те, що в найбільшій дитячій лікарні України роблять трансплантацію кісткового мозку дорослим. Під час війни наша лікарня отримала ліцензію від МОЗ України на проведення транспалацій дорослим пацієнтам.

Саме цей пост з історією 37-річної Любові з Ніжина подарував надію Ользі.

Жінка написала на пошту завідувачу відділення трансплантації кісткового мозку Охматдиту Олександру Лисиці Oleksandr Lysytsia. Він відгукнувся і запросив жінку на консультацію. Ознайомившись з історією, Олександр Володимирович з колегами сконтактував з командою Феофанії. Ми тісно співпрацюємо з цією лікарнею у низці напрямків. Наші лікарі провели спільну нараду з професором Клименко Сергієм Вікторовичем і дійшли спільного висновку: щоб підвищити шанси на тривалу ремісію Ользі потрібна ТКМ. Часу було мало, тому вирішили взяти стовбурові клітини у частково сумісного донора — 14-річної донечки Вікторії.

19 вересня Ольгу госпіталізували в Охматдит. Тут на жінку чекало ще одне випробування: спочатку її лікуючим лікарем була онкогематолог Оксана Леонтьєва. Оксана Григорівна Леонтьєва дарувала шанс на життя онкохворим дітям і дорослим, але вона загинула під час ракетного удару по центру Києва 10 жовтня. Це велика втрата для команди нашоі лікарні та пацієнтів

Після загибелі Оксани Леонтьєвої, її лікуючим лікарем стала лікар-гематолог Аліна Волкова. Саме вона разом з колегами продовжила цю справу. Перед трансплантацією пацієнтці провели тотальне опромінення тіла (ТВІ) у відділенні променевої терапії Охматдиту. Завдяки активному розвитку нашого Центру радіології, пацієнти можуть проходити повне опромінення не в іншому місці, як це було раніше, а в одній будівлі за принципом “all under the roof” та після процедури повертатись до себе в палату.

Донька пацієнтки Ольги, Вікторія згадує: ні на секунду не вагалася, чи стати донором для мами. Дівчинка зазначила, що процес донації був не страшним і не болючим. Тривав він 4 години. Віка сказала, що в цей час вона дивилась фільми «Гаррі Поттер» на телефоні та почувалась добре. «Після цього я встала і пішла», — згадує Віка. Дівчинка не лише врятувала маму, а й доглядала за нею весь період відновлення — жила з нею в лікарні, приносила їсти й турбувалась.Зараз маму Олю виписали на амбулаторне лікування. Ольга і Вікторія почуваються добре і з надією дивляться в майбутнє.

Ми просимо вас поширювати цю історію та ділитися інформацією про те, що в Охматдиті безкоштовно лікують онкохворих дорослих. Саме з такого репосту почалась історія одужання Ольги. І ми хочемо, щоб таких історій із щасливим фіналом було більше

Запис на консультацію:
google форма
email: child.bmt@gmail.com
тел: +38-044-239-87-06

Більше фото за посиланням: https://photos.app.goo.gl/td1QRGjpwJQXUs2a7

Фото з виписки: Костянтин Голінченко