15-річний Артем потрапив в Охматдит з діагнозом гострий лімфобластний лейкоз. Від вересня 2020-го хлопець лікувався у нас.
В Охматдиті він засвоював інформації, напевне, більше, ніж у школі. Все тому, що Артем — страшенно допитливий хлопець і невгамовно ставив питання. Керівник відділення Oleksandr Lysytsia вирішив здійснити мрію хлопчика — Артем дуже прагнув побачити в лабораторії під мікроскопом ті «погані клітини», з якими він так довго вів боротьбу. І заввідділення організував для нього екскурсію в лабораторію. Лікарка Оля Дащаковська також займалася просвітництвом: вона й розповіла Артему, що він — людина-химера з двома ДНК.
Після багатьох блоків високодозної хімії виявилося: щоб зрештою подолати хворобу Артему потрібна пересадка кісткового мозку. Завдяки Український реєстр донорів кісткового мозку почались пошуки донора. В Українському реєстрі співпадіння не було, донора знайшли у Світовому реєстрі донорів. Їм став чоловік із Данії, який виявився генетичним «близнюком» хлопця. Той погодився поділитися своїми клітинами і в один прекрасний день клітини прилетіли в Україну.
Внаслідок тривалого змагання завдяки зусиллям лікарів, медичних працівників, волонтерів та мами Наталі, хвороба відступила. І от Артем святкує урочисту виписку. Поруч з ним лікарі та медичні працівники Охматдиту, друзі Артема з відділення та наші незмінні партнери і помічники – фонд Таблеточки.
Вдома на нього чекає плюшевий кіт Мілк, щасливе дитинство та юність. І хтозна — тепер можливо, й кар’єра науковця.
Артем живий та здоровий завдяки тому, що молодий данець записався у Світовий реєстр донорів кісткового мозку. Таким шансом для когось можете стати і ви, варто лише записатися в Український реєстр донорів та провести абсолютно нескладну процедуру.
Якщо ви хочете дати шанс на життя іншому — запишіться в потенційні донори кісткового мозку: https://www.ubmdr.org/. Можливо, саме ваші клітини стануть для когось порятунком.