Цифрова трансформація лікарні: Охматдит крокує на зустріч сучасним технологіям


Січень 2 / 2023

Усупереч російській військовій агресії НДСЛ «Охматдит» продовжує роботу над розвитком електронної системи охорони здоров’я та реалізацією нових електронних пацієнтських сервісів. За підтримки Міністерства охорони здоров’я України ці проекти продовжували реалізовуватися в цей непростий час.

Для повноцінного функціонування та забезпечення належного надання медичних послуг пацієнтам з усієї України застосовуються сучасні методи діагностики. Це потребує підтримки з боку інформаційних систем та забезпечення комп’ютерною та офісною технікою для надання послуг та внесення інформації про пацієнтів та їх захворювання до електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ).

Завдяки тісній співпраці з Міністерством охорони здоров’я України, лікарня реалізувала безліч проектів – від надзвичайно необхідних, але простих, на кшталт відновлення працездатності роботи локальної обчислювальної мережі в адміністративному корпусі, до найскладніших — ремонт та модернізація системи зберігання даних, що дасть змогу зберігати медичні дані пацієнтів відповідно до нормативних вимог ЄС впродовж 70 років.

За 2022 рік було реалізовано наступні проекти в галузі інформатизації:

  • Проект із відновлення працездатності роботи локальної обчислювальної мережі в адміністративному корпусі.
  • Проект із забезпечення послугами друку всієї лікарні: вперше за історію лікарні було встановлено 70 нових БФП у відділеннях стаціонару та поліклініки НДСЛ «Охматдит».
  • Проект по забезпеченню кіберзахисту лікарні.
  • Проект по відновленню працездатності та модернізації СЗД НДСЛ «Охматдит».
  • Масштабний проект по модернізації мультимедійного комплексу, ліцензуванню та налаштуванню системи телефонії.

Ми щиро дякуємо всім, хто брав участь в реалізації цих проектів, особливо МОЗ України та особисто заступнику Міністра з цифрової трансформації Марія Карчевич та плануємо продовжувати зміни з вірою в нашу перемогу.