“Заяча губа” — саме так здебільшого називають цю патологію. Діти з розщелинами губи і піднебіння народжуються 1:800 000 новонароджених. Щороку в Україні народжується приблизно 300 дітей з таким діагнозом. Найбільше в таких пацієнтів страждає вимова, до того ж патологія візуально вирізняє цих діток.
Розщеплення верхньої губи та піднебіння виникає в перші два місяці вагітності, патологію можна побачити на УЗД-контролі. Зазвичай це викликано комплексом проблем: неправильним харчуванням, шкідливими звичками батьків, забрудненою екологією, радіацією і т.д.
В Охматдиті успішно лікують таких пацієнтів. Етапні хірургічні втручання разом із комплексним лікуванням різнопрофільних спеціалістів дозволяють дитині позбутися вродженої вади та повністю соціалізуватися. Окрім щелепно-лицевих хірургів, з пацієнтами працюють логопеди, ортодонти, отоларингологи, психологи.
“Хірургічне лікування у таких пацієнтів починається із 3 місяців. Першу операцію по зведенню губи і носа зазвичай проводять коли дитині 3-5 місяців від народження. Від 9 місяців до 1 року — другий хірургічний етап лікування — зведення піднебіння. Паралельно дитина проходить лікування в ортодонта та логопеда. Завершальним етапом є кісткова пластика у 7 років. За потребою ми проводимо хірургічну корекцію носа у 14-15 років”,— каже щелепно-лицевий хірург Наталя Тетруєва.
“Із 2009 року Охматдит співпрацює з Міжнародною благодійною організацією Smile Train, яка займається лікуванням пацієнтами з розщелинами губи та піднебіння по всьому світу. Завдяки співпраці, лікарі Охматдиту постійно опановують новітні методики лікування за міжнародними стандартами”,— розповідає щелепно-лицевий хірург Олег Голубченко.
Лікарі розповідають, найголовніше у роботі з такими пацієнтами, це своєчасне звернення батьків. Чимало родин просто не знає, що в Україні спеціалісти успішно усувають цю ваду, а лікування є безкоштовним.