Спеціалісти Охматдиту провели операцію з видалення хондробластоми: історія 13-річного Владика з Хмельниччини


Січень 10 / 2024

У 13-річного Владика з Хмельниччини з‘явилися скарги на біль у колінному суглобі після невдалої гри у футбол. Нога хлопця була ослабленою та боліла протягом кількох місяців. У місцевій лікарні хлопцю призначили лікування, проте воно не допомагало. Після дообстеження (КТ та МРТ) родині порекомендували звернутися до столичного Охматдиту.

Тут Владик перебував у відділенні ортопедії та травматології. У лікарні по результатам дослідженя спеціалісти виявили пухлиноподібне утворення великих розмірів – епіфізу стегнової кістки.

«Рентгенологічна картина відповідала хондробластомі. Це доброякісне пухлиноподібне утворення, що локалізується в довгих кістках. Воно є досить агресивним та з‘їдає кістку зсередини, утворюючи порожнину. Вона знаходиться біля росткової зони, заповнена м‘якою тканиною (тобто самою пухлиною) і не має такої щільності, як здорова кістка. Тому можливі паталогічні переломи та пошкодження росткової зони», – пояснює Власій Пилипко, дитячий ортопед-травматолог Охматдиту.

Хондробластома швидко росте та агресивно збільшується. При відсутності терапії втрачається цілісність кістки та з’являються постійні болі, може виникнути патологічний перелом.

Єдиним способом лікування є хірургічне втручання – радикально забрати пухлину та замістити вміст порожнини алотрансплантатом. Тому спеціалісти НДСЛ «Охматдит» провели Владику успішну операцію, яка тривала майже 3 години.

В операції брали участь: лікарі-ортопеди Іван Черняк, Дмитро Головатюк та Власій Пилипко, а також неймовірна анестезіологічна бригада, операційна медична сестра та інший медичний персонал. Це завжди командна робота і ми пишаємось кожним!«Дуже дякую лікарям Охматдиту за професійність, чуйність та за те, що даєте надію на краще. Окреме спасибі Власію Миколайовичу за турботу та щирість, а також моїй лікарці-анестезіологу Альоні Юріївні Ольферт. Вона так обережно встановила мені катетер, що я взагалі не відчув болі!» – говорить Владик.

Зараз хлопець вже знаходиться вдома та з нетерпінням чекає, коли він знову зможе грати у футбол і кататися на велосипеді. Бажаємо йому здоров‘я, сили та позитиву!

Дякуємо всім спеціалістам Охматдиту, які допомагають пацієнтам та роблять їх здоровими!