Сторонні предмети в товстій кишці: що медики дістають з підлітків і чим це загрожує?


Серпень 1 / 2023

Пацієнтів зі сторонніми тілами в товстій кишці привозять до нашої лікарні ледь не щомісяця. Про цю проблему мало хто говорить і вважає її табуйованою. Але необізнаність та замовчування проблеми призводить до тяжких наслідків.

Медики розповіли, що до Охматдиту постійно привозять пацієнтів зі сторонніми тілами в товстій кишці. Здебільшого це підлітки. Так, хірурги та ендоскопісти Охматдиту діставали з пацієнтів пляшку з-під парфумів, освіжувач повітря, моркву, вібратор, дезодорант, анальну пробку, ковпачки та вейп. Процедура вилучення зазвичай проходить під загальною анестезією.

Один з останніх таких випадків відбувся з 16-річним хлопцем, у животі якого лікарі виявили вібратор. Три години вібратор продовжував працювати всередині пацієнта, призводячи до дискомфорту, болю в животі та кровотечі.

Подібні випадки є дуже небезпечними для здоров’я пацієнтів. Сторонні предмети можуть призвести до запалення кишківника, перфорації, сильної кровотечі та перитоніту.

У таких випадках слід негайно звернутися за медичною допомогою у лікарню, а не намагатися допомогти собі самостійно. Чим швидше спеціалісти вилучать сторонній предмет, тим більше шансів уникнути тяжких наслідків.

Також зустрічаються випадки, коли батьки намагаються лікувати закрепи немовлятам, роблячи свічки з буряка та мила. Потім ці сторонні предмети дістають наші спеціалісти. Просимо уникати подібних методів нетрадиційного лікування, що загрожують здоров’ю дитини.

Наша лікарня працює 24/7 і безкоштовно надає допомогу пацієнтам від 0 до 18 років. При виникненні невідкладного стану у вашої дитини, ви можете самостійно звернутися за медичною допомогою у відділення Emergency або зателефонувати за номером 044 239 83 06.

Інколи причиною таких випадків може бути відсутність сексуального виховання або психологічні проблеми: недолік уваги, конфлікти в сім’ї, суворість виховання, тривожність, тощо. Батькам важливо бути уважними до своїх дітей, більше спілкуватися, звертати увагу на емоційний стан, будувати довірливі стосунки та вчасно звертатися за психологічною допомогою до фахівців.

В Охматдиті працює Центр медико-психологічної, соціально-реабілітаційної допомоги дітям.
Контактний телефон: 044 239 87 18.

Бережіть себе та своїх близьких!