Таких хепі-ендів не знімає навіть голлівудське кіно


Липень 14 / 2021

Вчора відбулась виписка маленької Кіри, яку спецбортом привезли із Запоріжжя з ураженням легень!

Півтора місяця тому у 3-річної крихітки діагностували респіраторний дистрес-синдром внаслідок двостороннього запалення легень. Дівчинці не допомагав навіть ШВЛ: її легені не працювали.

Лікарі із Запоріжжя звернулися до нас з проханням допомогти. Тоді спільна команда Охматдиту, Центр дитячої кардіології і кардіохірургії та Олександрівська клінічна лікарня м. Києва вирушила до Запоріжжя. Спецборт виділили ДСНС України.

Дитина була на апараті екстракорпоральної мембранної оксигенації (ЕСМО), який фактично замінював їй легені. Літак підіймається в небо — попереду 1,5 години напруги та очікування. В небі прилад дає збій. Єдиний шлях зберегти життя Кіри— качати його вручну, що і зробив лікар-анестезіолог Andrey Vysotskyi. Це були довгі 30 хвилин між життям та смертю посеред хмар.

На зв’язку земля: на злітній смузі чекають карети швидкої з усім необхідним та Національна поліція України. Кіру привозять до Охматдиту. Сатурація 60%, ураження легень 100%, медикаментозна кома та точкові крововиливи в мозку. У нас жодних відповідей. Лише обіцянка для батьків: ми зробимо УСЕ, що тільки в наших силах.

І далі злагоджена робота медиків та віра батьків та всього персоналу в найкраще дають результати. Нам самим важко в це повірити…

  • Через 7 днів Кіра повертається до тями.
  • Через 12 днів забрали штучну легеню.
  • Через 14 днів дівчинку від’єднують від ШВЛ.

Чи можете ви повірити в те, що ця сама Кіра на ваших фото? А це вона на виписці з Охматдиту! Дівчинка сміється, обіймає лікарів і вже хоче побачити своїх 3 собак та кота.

Лікарі й досі кажуть: довезти дитину без літака було неможливо. Низький уклін усім службам та фахівцям, які брали участь у порятунку дитини. Дякуємо відділеню реанімації та інтенсивної терапії, Інфекційному діагностичне боксоване відділенню, відділеню гострої реабілітації, хірургічним відділенням, анестезіологам, радіологам, співробітникам лабораторії, медичним сестрам, всьому медичному персоналу та водію, який за лічені години вночі доставив бригаду лікарів з обладнанням до Запоріжжя. А також ДСНС, Головне управління ДСНС України у Запорізькій області, МВС України , МОЗ України, адміністрації НДСЛ «Охматдит» та нашим колегам з Києва та Запоріжжя

Коли ми об’єднуємося, то можемо дивитися в очі смерті. І сказати їй — «Не сьогодні». Бо Кіра має жити. І бути щасливою. Як і всі українські діти.

Фото: Olga Varenik