Тепер українці зможуть прижиттєво дати згоду на трансплантацію органів просто в додатку Дія


Січень 11 / 2022

Це справжнє диво та порятунок для сотень дітей та дорослих, чиє життя закінчиться без трансплантації. Зараз згоду за померлих дають їх родичі.

Так нирка 32-річного чоловіка врятувала Софію — через рідкісну патологію у дівчини відмовили нирки. 9 років тому через це помер молодший братик дівчинки. Тоді в Україні не проводили пересадки навіть від родинних донорів.

Нині ситуація кардинально інша. Лише за минулий рік в Україні провели 313 органних трансплантацій. Зокрема, вперше пересадили серце дитині. 15 трансплантацій нирок провели в Охматдиті. Ми пишаємося нашою командою відчайдушних лікарів, медсестер, персоналу, що готові зриватися в будь-який час доби, працювати понаднормово і реагувати миттєво, щоб привезти органи та вчасно виконати пересадку. Наш хірург-трансплантолог Олег Святославович Годік Oleg Godik дає позитивний прогноз на майбутнє: «З кожним днем набираємо оберти».

Всі трансплантації виконуються державним коштом. І це в рази дешевше ніж в інших країнах: у 2021 році Україна витратила на 545,7 млн. грн менше на програми лікування закордоном. Ці кошти були скеровані в українську медицину. А наші дітки тепер можуть отримати повноцінну допомогу світового рівня вдома.

Софія знаходилась понад 2 роки у відділенні інтенсивної та еферентної терапії гострих інтоксикацій, яким завідує Ольга Володимирівна Бабічева Ольга Бабичева. Протягом цього часу дівчинка жила на діалізі та чекала своєї черги на пересадку в Білорусі. Та їй пощастило: їхати з України не довелося, нирка знайшлася, а операцію безкоштовно зробили в Охматдиті.

Нещодавно президент України підписав зміни до низки законів, які зокрема дозволять дати згоду на забір органів для трансплантації у випадку смерті через «Дію». Така інформація буде повністю секретною для всіх аж до моменту, коли пацієнту поставлять діагноз «смерть мозку». Наша трансплантаційна команда на чолі з Олегом Годіком вже готова поставити свій підпис і стати можливим янголом для українських дітей. Таким, як став для Софійки її донор.

Більше про це в сюжеті: