Три роки жив з невиявленою вродженою вадою розвитку


Вересень 23 / 2022

Три роки жив з невиявленою вродженою вадою розвитку: спеціалісти Охматдиту врятували дитину з аноректальною атрезією, діагностованою лише на третій рік життя

Зараз Миколі вже 6 років. Від народження дитина страждала на закрепи, консервативне лікування яких не допомагало. Перші три роки лікарі не могли встановити хлопчику правильний діагноз. Миколка потрапив до нашої лікарні в 2019 році. Тут і виявили аноректальну ваду розвитку, яка мала б бути діагностованою від народження та скоригована в перші місяці життя.

Натомість лише у віці трьох років дитині вперше встановили правильний діагноз лікарі НДСЛ «Охматдит». Після чого розпочався складний етапний процес лікування, який тривав три роки. «Спочатку в 2019 дитині було виведено кишкову стому. Через пандемію COVID-19 тільки в 2021 році було скориговано вроджену ваду розвитку. І знову процес лікування дитини перервала війна. Але в серпні 2022 року маленькому Миколі провели останнє хірургічне втручання — закриття кишкової стоми», — поділився абдомінальний хірург Охматдиту Сергій Петрик.

Усі три етапи лікування пройшли владо, тепер дитина повернулась додому — до звичайного здорового життя. Батьки Миколи попросили висвітлити історію їх сина, якого вилікували спеціалісти Охматдиту. Батько Миколи — священник, який також лікує, але душу. Родина дякує команді Охматдиту за порятунок їх дитини.