Три врятовані життя: з Охматдиту виписали ще 3 дітей після трансплантації кісткового мозку


Листопад 3 / 2021

Виписки наших пацієнтів — довгоочікувані та емоційні. Діти, що покидають лікарню, б’ють у дзвоник, сповіщаючи про їх виписку. Минулого тижня покинули стіни лікарні ще три хлопчики. Ми бажаємо здоров’я нашим маленьким пацієнтам та вітаємо їх батьків!

Далі розповідаємо історію одного з пацієнтів.

Дванадцятирічний Данилко був активним і веселим хлопчиком. Він займався веслуванням, скелелазінням, ходив до театрального гуртка та був учасником шкільної команди з чирлідингу. Але рік тому він почав скаржитися на головний біль, втому і втрату апетиту. Згодом до цих симптомів додалися температура і втрата свідомості.

Далі — консультації у різних лікарів, серед яких і гематолог. Мама хлопчика Крістіна Синчук згадує: «Гострий лейкоз — такий діагноз під знаком питання я побачила у висновку огляду і направлення в Охматдит на консультацію. Якщо чесно, я вже розуміла, що це саме воно — страшне слово РАК».В Охматдиті почалось виснажливе лікування. Ускладнення на стравохід і майже три тижні без їжі.

Ніхто з родини не підходив малому як донор, але рідні не втрачали надії, а хлопчик невпинно мріяв бути здоровим. Відповідні стовбурові клітини шукали у донорів і в українському і у світовому реєстрах. Знайшли донора, який підійшов Данилу, в Німеччині.

Звідти доставили стовбурові клітини. А в Охматдиті хлопчику зробили трансплантацію.

Малий розповів лікарям про ще одну свою мрію: він прагне стати шеф-кухарем та відкрити власний ресторан. На виписці благодійники разом з лікарями та Yulia Gerbut, організували свято та подарували Данилу гриль, аби він міг частувати стравами своїх рідних. А відомий шеф-кухар Євген Клопотенко запросив хлопця до свого ресторану на майстер-клас.

Дякуємо медичним працівникам відділення онкогематології, відділення трансплантації кісткового мозку, відділення гострої реабілітації, Центру служби крові, лабораторії, Oleksandr Lysytsia та команді, Український реєстр донорів кісткового мозку, Роман Куць, і всім, хто долучився до лікування та пошуку донора, а це величезна команда спеціалістів! Ви — справжні герої, що дарують надію і повертають до життя.

Нехай мрії наших пацієнтів здійснюються.

Окрема подяка нашим благодійникам, друзям та партнерам, які допомагають лікарні, пацієнтам, а також організовувати свята для діток! Цінуємо та дякуємо кожному! Ви підсилюєте нас.