У нашій лікарні була проведена унікальна для України процедура!


Травень 23 / 2020

Раді повідомити, що у нашій лікарні була проведена унікальна для України процедура!

Співробітники Центру служби крові НДСЛ «ОХМАТДИТ» МОЗ України провели перший в Україні екстракорпоральний фотоферез клітин крові дитині після пересадки кісткового мозку. Попередньо громадяни України для отримання такого лікування виїжджали за кордон.

Тепер наші маленькі пацієнти з діагнозами, які потребують екстракорпоральний фотоферез, а саме: з реакцією «трансплантат проти господаря» (після пересадки кісткового мозку) та з рядом аутоімунних захворювань, зможуть отримати лікування на Батьківщині.

Екстракорпоральний фотоферез – це багатоетапний та високотехнологічний процес, при якому клітини периферичної крові пацієнта, виділені методом аферезу, опромінюються ультрафіолетом в присутності світлочутливого препарату 8-метоксипсоралена та повертаються пацієнту після опромінення.

Ще до карантину співробітники Центру служби крові встигли пройти стажування в «Республіканському науково-практичному центрі дитячої онкології, гематології та іммунології» республіки Білорусь та отримали безцінний досвід щодо екстракорпорального фотоферезу від закордонних колег.

У НДСЛ «ОХМАТДИТ» МОЗ України представниками компанії Macopharma було проведено навчання лікарів Центру служби крові по роботі з новим обладнанням MacoGenic G2 в режимі on-line та видано відповідні сертифікати.

​Ми працюємо невтомно та натхненно заради порятунку життів наших маленьких пацієнтів!