У відділенні отоларингології юнаку видалили велику ангіофіброму


Травень 23 / 2023

Восени хлопчик відчув ускладнення носового дихання, а незабаром почав скаржитись на носові кровотечі, через які й потрапив до обласної лікарні, де був поставлений діагноз — юнацька ангіофіброма носоглотки.

Юнацька ангіофіброма носоглотки — новоутворення, яке росте у порожнині носа. Найчастіше зустрічається у хлопчиків підліткового віку та складається зі сполучної та судинної тканин.

Загалом пухлина доброякісна, але може мати злоякісний перебіг — інвазивний ріст, часті рецидиви, пошкодження навколишніх тканин.

Хлопчика направили до НДСЛ «Охматдит» для подальшої діагностики та лікування. За даними КТ був підтверджений діагноз ангіофіброми. Пухлина займала всю носоглотку, носову порожнину, проростала до основи черепа та в крилопіднебінний простір.

Хірургами ЛОР-відділення було прийняте рішення про необхідність оперативного втручання. Найбільша проблема даної операції в тому, що пухлина кровостачається з басейну сонної артерії, що робило її видалення небезпечним процесом, пов’язаним з кровотечею.

Перед хірургічним втручанням були заготовлені препарати крові, хірурги та анестезіологи були готові до швидкого реагування на зміну стану дитини. Проте завдяки злагодженій професійній роботі операційної бригади, вони не знадобились.

Юрій Анатолійович Молочек, завідувач відділення оториноларингології НДСЛ Охматдит, який проводив втручання, зауважив: «Завдяки анестезіологам нашої лікарні є можливість створити контрольовану гіпотонію та максимально знизити об’єм крововтрати. Таким чином ангіофіброма була видалена майже без крововтрати та без використання препаратів крові»

Ми дякуємо нашим спеціалістам за роботу і бажаємо хлопчику здоров’я!