Завідувач відділення – Орлова Тетяна Олександрівна.
Відділення інтенсивного виходжування глибоко недоношених дітей НДСЛ «ОХМАТДИТ» МОЗ України має багаторічний досвід виходжування передчасно народжених дітей. Медичну допомогу дітям надають досвідчені медичні працівники з мультидисциплінарної команди фахівців. Наші співробітники проходили стажування за фахом у клініках Канади, США, Японії, Німеччини, Франції, Ірландії, Швеції, Нідерландів, Польщі, Румунії, Угорщини, Болгарії, Словаччини, Італії, Ізраїлю з метою підвищення медичної допомоги дітям України. Лікарі є сертифікованими інструкторами з практики грудного вигодовування та технології «Мама-кенгуру», методів ранньої реабілітації новонароджених та керуються у своїй роботі міжнародними стандартами лікування, виходжування передчасно народжених дітей, використовують сучасні перинатальні технології.
У відділенні створена унікальна синактивна модель виходжування з розвиваючим доглядом, технологією «мама-кенгуру», сімейно-орієнтований підхід надання медичної допомоги. Вперше в Україні у нашому відділенні в практику виходжування втілені технології неінвазивної респіраторної підтримки, моделі виходжування передчасно народжених дітей за методом «Мати-Кенгуру», інтегративної моделі комплексного нейромоніторингу (отриманий патент на корисну модель), відкрито першу «Дитячу лабораторію сну», започатковано розвиток медицини дитячого сну.
На разі в кабінеті «Комплексного нейромоніторингу з дитячою лабораторією сну» проводиться багатоканальний ЕЕГ-моніторинг, церебральна оксиметрія за технологією параінфрачервоної спектроскопії (NIRS) та полісомнографія. В дитячій лабораторії сну проводиться дослідження розладів та особливостей формування сну у передчасно народжених дітей за допомогою методу Полісомнографії, який визнаний золотим стандартом дослідження сну. Полісомнографія є високоспецифічною технологією, яка дозволила нашим спеціалістам визначити предиктори порушення сну та дозрівання мозку дитини, впливати на організацію безпечного, якісного виходжування, зниження захворюваності.
За дітьми, які лікувалися у нашому відділенні, ведеться катамнестичне спостереження з елементами системи раннього втручання протягом першого року життя.
Започаткована та активно підтримується міжнародна співпраця з клініками Нимеччини, Канади, Ізраїлю, Фінляндії з метою обміну та запозичення передового досвіду зарубіжних партнерів, проводиться дистанційне телемедичне консультування.
Показання для направлення дітей на стаціонарне лікування до відділення
- Глибоко недоношені діти, які потребують лікування, інтенсивного виходжування (неінвазивна респіраторна підтримка СРАР, довготривале парентеральне харчування, фототерапія, корекція метаболічних порушень, гомеостазу та гемостазу, проведення антибактеріальної терапії), кардіо-респіраторного моніторингу, адекватного вигодовування, гуманного постнатального розвиваючого догляду NIDCAP (Індивідуальна програма оцінки розвитку) з методом «Кенгуру» та ранньої реабілітації.
- Діти з ретинопатією недоношених ІІІ-V ступеня з вагою менше 2500 г для діагностики та лікування.
- Недоношені діти з вагою менше 2500 з вродженою та набутою гідроцефалією, які потребують етапного нейрохірургічного лікування.
- Новонароджені діти, які мають хвороби перинатального та неонатального періодів у відповідності з МКХ Х перегляду за винятком дітей, що потребують невідкладної хірургічної допомоги, проведення ШВЛ з інтубацією трахеі та дітей з клініко-лабораторними проявами гострих кишкових інфекцій.
- Недоношені діти з пароксизмальними станами для діагностики та диференційної діагностики.
- Недоношені діти які потребують проведення комплексного нейромоніторингу (ЕЕГ, NIRS, полісомнографія).
- Недоношені
діти з перинатальною патологією головного мозку
з пароксизмальними станами епілептичного ґенезу, які потребують підбору та моніторингу протисудомної терапії. - Новонароджені з епізодами загрозливими життю або короткі розширенні неочікувані події.
- Діти з порушенням сну та діти, які мають снозалежні розлади для проведення полісомнографії.
Порядок госпіталізації:
Відповідальний за госпіталізацію у відділення – заступник головного лікаря з медичної частини. Госпіталізація у відділення здійснюється згідно телефонної заяви неонатальних відділень стаціонарів. Транспортування дітей виконує спеціалізована виїзна бригада.