Виїзди спеціалістів Охматдиту на деокуповані території: з якими проблемами найчастіше стикаються діти та як їм допомогти


Серпень 14 / 2023

Лікарі Охматдиту почали виїжджати в деокуповані регіони у травні 2022 року. Згодом лікарі започаткували практику виїздів і в інші регіони. Адже, за їх спостереженнями, діти України, не залежно від місця проведення військових дій, однаково знаходяться в стані тривалого психологічного стресу. Однак, глибина стресу вища у тих, які пережили окупацію.

У дітей з деокупованих територій спостерігається вища частота та ширший спектр соматичних захворювань, які, в більшості випадків, були пов’язані із чинником гострого стресу, тривалим перебуванням у підвальних приміщеннях без доступу до звично вживаних продуктів харчування та води.«Найчастіше діти страждають переїданням — заїдають стрес, мають проблеми зі шлунково-кишковим трактом, ендокринною системою.

Також ми фіксуємо багато хвороб опорно-рухового апарату. Гінекологи фіксують порушення менструальних циклів у дівчаток: у когось почастішали кровотечі, а в когось, навпаки, раніше починається статеве дозрівання. У батьків також великий запит на консультації психолога, бо в дітей є порушення сну, підвищена тривожність. Добре, якщо це все можна відстежити вчасно на ранній стадії, тому ми продовжимо виїжджати в регіони», — коментує Ольга Медведєва Olga Medviedieva, завідувачка педіатричного відділення КДП НДСЛ «Охматдит».

За цей час вже здійснено понад 50 виїздів та оглянуто майже 8000 дітей. Комплексне обстеження дітей виїзними бригадами є надзвичайно актуальною та корисною допомогою населенню, що сприяє ранньому виявленню первинної патології та своєчасній корекції загострень хронічних хвороб.

В один з останніх виїздів, медики найбільшої дитячої лікарні України завітали до Макарова, що на Київщині. За один приймальний день лікарям вдалось оглянути рекордну кількість — 311 дітей. Загалом понад 40 спеціалістів Охматдиту провели прийом дітей у напівзруйнованому селищі Макарів. Нагадаємо, Макарів сильно постраждав навесні 2022-го: у самому місті було пошкоджено всі медичні заклади, а амбулаторія повністю згоріла. За останній рік спеціалісти нашої лікарні відвідали Київщину, Житомирщину, Вінниччину, Черкащину, Чернігівщину.

Збереження життя та здоров’я дітей України в умовах війни є пріоритетним напрямком роботи НДСЛ «Охматдит».Для надання доступної консультативно-діагностичної, медико-психологічної та, за потребою, стаціонарної допомоги в будь-якій віддаленій місцевості країни, була створена мультидисциплінарна виїзна бригада фахівців лікарні.Метою бригади є виявлення первинної патології та/або загострень хронічних захворювань з наданням подальших рекомендацій.

Склад виїзної бригади: педіатри, гематологи, ортопеди, хірурги, урологи, гінекологи, психологи, кардіологи, ендокринологи, неврологи, гастроентерологи, алергологи, офтальмологи, ЛОР-спеціалісти, стоматологи, лікарі функціональної діагностики та лабораторна служба.Ми дякуємо за підтримку даних виїздів благодійній організації «БФ МХП – Громаді», благодійному фонду «Сучасне село та місто», фонду «Direct Relief» та артистці Софії Єгоровій, завдяки яким в рамках програми «Скарбничка здоровʼя» візити лікарів стали регулярними та більш радісними для діток.

Бережіть себе і здоровʼя своїх дітей та вчасно звертайтесь за медичною допомогою до спеціалістів!

Більше фото за посиланням: https://photos.app.goo.gl/ohn1KXaj5c8LZBKKA

Фото фотографа Вʼячеслав Раушенбах:https://raushenbakh.gallery.photo/gallery/ohmatdit/