Впав з 30-метрової висоти та вижив: в Охматдиті врятували підлітка з Чернігівської області


Січень 17 / 2023

15-річний хлопчик внаслідок нещасного випадку впав з 30-метрової вишки (це висота дев’ятиповерхового будинку). Дитина була госпіталізована у важкому стані у міську лікарню, через 5 днів — до Охматдиту, для порятунку життя.

Хлопець поступив у стані керованої коми у відділення анестезіології та інтенсивної терапії з ЕКМО. Йому діагностували політравму: забій головного мозку, закриту травму грудної клітини, забій легень та нирок, розрив печінки, закриті багатоуламкові переломи обох стегон зі зміщення уламків. Лікарі кажуть, шанси вижити після такого падіння у хлопця були мінімальні.

При поступленні в лікарню хлопець не рухав ногами. В Охматдиті йому ургентно провели сегментарну внутрішню фіксацію хребта та закриту репозицію перелому стегон. Два місяці за життя та здоров’я хлопця боролася величезна кількість медиків: хірурги, реаніматологи, ортопеди-травматологи, торакальні хірурги, нейрохірурги, неврологи, спеціалісти відділення діагностики, анестезіологи, реабілітологи, педіатри, фізіотерапевти, психологи, медичні сестри усіх відділень.

Завдяки роботі мультидисциплінарної команди, життя хлопчика вдалося врятувати. Його стан стабілізувався. Через два місяці лікування, у дитини почав відновлюватися рух у лівій кінцівці. Хлопець вже рухає пальцями та навіть згинає коліно. І це — величезна перемога при таких тяжких і численних травмах. Дитина продовжила реабілітацію у санаторії. Зараз хлопчик вже самостійно сидить, активні рухи в ногах відновилися.

Лікарі закликають батьків бути уважними до своїх дітей, бо причини подібних падінь з висоти можуть бути різними. Часто підлітки намагаються таким чином вкоротити собі віку, або піддаються сучасним трендам і залазять на небезпечні висоти, аби зробити селфі. Іноді випадковість стає причиною подібних трагедій. Наша лікарня є опорним центром лікування політравми у дітей, спеціалісти цілодобово готові надавати високоспеціалізовану допомогу.