Вперше в Україні було застосовано Стенфордську технологію лікування лімфоми: історія порятунку дорослого пацієнта в Охматдиті


Липень 5 / 2024

39-річний Віталій бореться з лімфомою Ходжкіна з 2015 року. За цей час він проходив різні курси хіміотерапії та радіотерапії, однак, на жаль, ефект був недостатнім.

Після першої ремісії у 2016-2018 роках, у нього стався рецидив. Лікування проходило в клініці Шаріте в Німеччині, Salvage хіміотерапія з Ауто-ТКМ, але й це допомогло не надовго, на жаль. На початку 2023 року був зафіксований другий рецидив, і пацієнт звернувся до Охматдиту.

«Коли ми дізналися про рецидив, ми почали активно моніторити інформацію, що нас чекає. Мій чоловік потребував алогенної трансплантації. Є така група у Фейсбуці «Афіна. Жінки проти раку». Я там запитала, де в Україні можна найкраще провести цю трансплантацію і нам порекомендували – Охматдит. Ми були приємно вражені якістю надання медичних послуг, які нічим не відрізнялись від клініки в Шаріте. Лікарі підтримували нас як професійно, так і психологічно. Усі лікарі з цього відділення – найкращі з тих, кого ми зустрічали в житті», – розповідає Марина, дружина пацієнта.Наші спеціалісти, ознайомившись з останніми сучасними науковими дослідженнями в Стенфорді, застосували тотальне лімфоїдне опромінювання, яке допомогло пацієнту підготуватися до подальшої пересадки кісткового мозку.

Олександр Лисиця Oleksandr Lysytsia, завідувач відділення трансплантації кісткового мозку НДСЛ «Охматдит», розповідає: “Із останніх сучасних наукових досліджень ми дізналися про нову технологію лікування рецидивуючих/рефрактерних форм лімфом з довгостроковою виживаністю 60%, розроблену в Стенфорді. За допомоги та підтримки Nataliya Kovalchuk та її колег зі Стенфорду і разом із нашими радіологами ми вивчили це питання та впровадили технологію в нашій лікарні. Пацієнту допомогли, і після трансплантації на 100 добу у нього зберігається комплексна ремісія”.Специфіка цієї методики полягає в опроміненні лише лімфатичних вузлів. У випадку Віталія – це було опромінення лімфатичних вузлів та селезінки.

«Це дає мінімальний токсичний ефект та завдає меншої шкоди іншим органам. Загалом Віталій пройшов 10 процедур тотально лімфоїдного опромінювання», – пояснює Людмила Вінцевич, завідувачка відділення променевої терапії Центру радіології. Після цього на пацієнта чекала трансплантація кісткового мозку. Донором для Віталія стала рідна сестра, яка була сумісна з ним.

«Я думаю, що в майбутньому ми також будемо застосовувати тотальне лімфоїдне опромінювання при пересадці органів. Це також допоможе знизити імунну відповідь організму», – додає Людмила Вінцевич, завідувачка відділення променевої терапії Центру радіології.Зараз Віталій вже завершив своє лікування в Охматдиті і знаходиться вдома разом з дружиною. У чоловіка попереду ще довгий етап відновлення, але найголовніше, що зараз він знаходиться в ремісії.

Нагадаємо, що з квітня 2022 року наша лікарня отримала ліцензію на проведення трансплантацій дорослим. З цього часу більше 100 дорослих пацієнтів отримали лікування. Проведено 67 трансплантацій гемопоетичних клітин, з яких 40 пацієнтів мали гостру мієлоїдну лейкемію (ГМЛ).Відділення ТКМ і ІМДХТ та імунотерапії разом з Центром радіології НДСЛ “Охматдит” може надавати весь спектр медичної допомоги пацієнтам з рецидивуючими/рефрактерними формами лімфом усіх гістологічних підтипів, яким можливо проведення лікування за радикальною програмою з метою забезпечення тривалої ремісії.

Лікування можливе лише після попередньої консультації. Для запису на консультацію та уточнення деталей, звертайтесь:

  • child.bmt@gmail.com
  • +380 97 027 80 20 (медичний адміністратор).